ФОТО: YouTube|
Автобазар Болгарії існує як у фізичному, так і в електронному вигляді
Вступ Болгарії до Євросоюзу дав потужний поштовх для стрімкого розвитку місцевого автомобільного ринку. Відсутність митних кордонів усередині ЄС дозволила місцевим підприємцям та приватним особам доставляти вживані автомобілі з Німеччини, Італії, Швейцарії та інших європейських країн без значних надбавок до вартості. При цьому, великі оптові фірми закуповують автомобілі у сусідів оптом, а тому часто автомобіль з Німеччини у Болгарії може коштувати дешевше, ніж у самій Німеччині.
Відтак, попит на доступні автівки з болгарського авторинку вийшов за межі країни і вже досить тривалий час є високим і в Україні. Торгові площадки з продажу вживаних авто є у кожному крупних населених пунктів країни: найбільший “Горубляне” знаходиться у Софії, окрім нього автобазар можна знайти у межах міст Пловдів, Варна, Бургас, Плевен, Добрич, Перник, Русе, Стара-Загора та інших.
Типовий представник болгарського авторинку – акуратний доглянутий “німець”
Але зовсім не обов’язково одразу вирушати на закордонний автобазар. Для початку можна скористатись інтернетом та нашою добіркою сайтів з оголошеннями про продаж автомобілів. Автівку, що впаде до душі, як правило, можна буде навіть замовити, скориставшись вже місцевими сервісами, які пропонують послуги з доставки та оформлення іноземних авто.
Наостанок нагадаємо, що хоча технічний стан усіх автомобілів, які потрапляють до Болгарії з інших країн, контролюють державні служби (особливо прискіпливо перевіряються машини віком понад десять років), ніщо не завадить нечесним продавцям використовувати розповсюджені у цій справі прийомчики – скручувати пробіг, проводити ремонтні роботи, які у подальшому приховують і так далі.
Читайте також: Шварценеггер продав Bugatti Veyron перекупам
Тому обов’язково перевірте наявність стікера про державний техогляд. А краще при покупці авто провести незалежну технічну експертизу у місцевому автоцентрі. Звичайно, це коштуватиме певної суми, але ж «скупий та дурний платять двічі», тож краще обійтися невеликою тратою, аніж отримати собі халепу на всі гроші. Також пам’ятайте, що автомобіль з найнижчим цінником серед аналогів навряд чи буде у нормальному стані – якщо ціна менша 1000 євро, скоріш за все тут мають місце приховані технічні недоліки.
cars.bg - один з найбільших та найпопулярніших болгарських сайтів з продажу техніки. Зручний та інтуїтивно зрозумілий з точки зору навігації та підбору. Ціни вказано у болгарських левах.
mobile.bg - проста та зрозуміла навігація з фільтрами. Ціни вказані як у левах, так і в євро, залежно від оголошення.
car24.bg - велика кількість оголошень. Зручний для користування та пошуку. Широкі налаштування пошукових фільтрів. Є можливість змінювати валюту у якій вказано ціну: леви, євро, долари.
autobazar.bg - на сайті розміщують оголошення з реальних автобазарів країни. Дуже скупа інформація про лоти: у більшості випадків це локація, фото та ціна.
ooyyo.com – сайт представлено 26 мовами, у тому числі українською та російською, а пошук ведеться за оголошеннями з 26 європейських країн. Величезна кількість оголошень, серед них болгарські займають чималу кількість. Ціни представлено у євро та місцевій валюті обраної країни. Показано графік залежності ціни від пробігу, складений на основі даних з оголошень.
euro-autobazar.com – сайт пропонує оголошення про продаж авто у різних європейських країнах, але максимально заповнена саме гілка Болгарії. На початку роботи з сайтом потрібно обрати у блоку меню зліва потрібну країну (і навіть окремо місто) та категорію авто, а далі можна звужувати коло пошуку за допомогою кількох фільтрів. Сайт представлено російською мовою, ціни у євро.
Читайте також: Обираємо авто у Польщі: кращі сайти для пошуку