Неплатники аліментів можуть втратити право керувати авто: законопроект

В Україні потрібно запровадити значно дієвіші заходи впливу на батьків, які відмовляються платити аліменти. Неплатників аліментів потрібно позбавляти права керувати автомобілем, виїжджати за кордон та користуватися зброєю.
Неплатники аліментів можуть втратити право керувати авто: законопроект

ФОТО: з вільних мереж|

Право керування автомобілем в Україні можуть втратити неплатники аліментів

logo9 листопада 2017, 19:04
logo0
logo0 хв

Про це у четвер, 9 листопада, сказав міністр юстиції Павло Петренко в ході громадського обговорення законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості із сплати аліментів", повідомляє прес-служба уряду.

"Нині в органах виконавчої служби – 540 тисяч проваджень про стягнення аліментів. Тобто майже кожен п’ятий з майже 3 мільйонів маленьких українців, які мають отримувати аліменти, не отримують гарантоване законом фінансове забезпечення", – наголосив глава Мін’юсту.

Читайте також: В Україні заборонять виїзд за кордон чоловікам, які не виконують зобов’язання перед сім’єю

Петренко зазначив, що у запропонованому на розгляд громадськості законопроекті прописані зміни, які запровадять жорсткі, проте дієві заходи щодо неплатників аліментів:

- заборона виїзду за кордон до повного погашення боргів зі сплати аліментів;

- заборона керувати автомобілем;

- заборона користуватися зброєю та полювати;

- 240 годин суспільно-корисних робіт на користь місцевої громади зі скеруванням коштів на рахунок дитини (може застосовуватися багаторазово – до погашення заборгованості);

- скасування авансових платежів та зборів для батьків, які подають відповідний позов до суду;

- запровадження ефективних механізмів кримінального переслідування злісних неплатників аліментів.

До слова, 7 червня Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає збільшення мінімального розміру аліментів з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини.