Український бізнес продовжує бути надійною опорою у нинішніх реаліях. Так, мережа АЗК WOG та Благодійний фонд "Дігнітас" 15 грудня передали першу партію FPV-дронів для однієї із бригад Національної поліції України.
Загалом завдяки благодійній ініціативі 371 “пташка” допомагатиме ЗСУ стояти на захисті України. Ця цифра не випадкова, адже це по одному “подарунку” від кожного працюючого на АЗК WOG.
Наразі першу партію з 50 FPV-дронів уже передали Департаменту поліції особливого призначення “Об`єднана штурмова бригада Національної поліції України “Лють”. Отримав їх т.в.о. начальника Роман Поліщук. Водночас решту “пташок” планують відправити іншим підрозділам, які стоять на захисті України.
Також цікаво скільки податків та зборів сплатив WOG: вражаюча сума
Передача першої партії у 50 FPV-дронів / Фото WOG
До цієї ініціативи також долучилися клієнти WOG, підтримавши проєкт “WOGОНЬ помсти”, який тривав у листопаді 2023 року. Впродовж місяця люди мали можливість спрямовувати на ініціативу подарунки від WOG, що накопичилися на їхньому Гаманці PRIDE. Компанія конвертувала їх у гривні та перерахувала БФ “Дігнітас” для закупівлі дронів для захисників.
“Що найбільше може порадувати на свята? Підтримка наших військових «подарунками», які дадуть їм змогу бути ще влучнішими на шляху звільнення нашої країни. Спільнота PRIDE зібрала на дрони 1,8 млн грн, WOG збільшив цю суму, додавши 4,5 млн грн, щоб надати Силам оборони більш потужну допомогу. В такий спосіб буде спрямовано 6,3 млн грн для ЗСУ”, - наголосив директор з маркетингу мережі АЗК WOG, Геннадій Карлінський.
“Об’єднана штурмова бригада “Лють” – це підрозділ Національної поліції України. Наразі він бере участь у боях на Донецькому напрямку. В сучасних реаліях FPV-дрони стали незамінним інструментом в руках захисників. Інтеграція FPV-технологій в арсенал бригади стає стратегічним кроком у напрямку оптимізації його потенціалу та вдосконалення засобів для успішного виконання завдань.
Забезпечення захисників FPV-дронами критично важливе для загальної безпеки країни. Тому величезне значення має підтримка бізнесу, фондів та українців. Наявність достатньої кількості такої техніки на передовій гарантує спокій та безпеку для всього цивільного населення України. Завдяки цим технологіям Сили оборони можуть ефективно стримувати противника, виконувати свої завдання та мінімізувати втрати власного особового складу”, – підкреслив т.в.о. начальника Департаменту поліції особливого призначення “Об`єднана штурмова бригада Національної поліції України “Лють” Роман Поліщук.
“Фокус фонду “Дігнітас” – забезпечення ЗСУ технікою, включаючи безпілотні технології та навчання. Ми віримо, що на передовій не повинні бути люди. Це повинно бути повністю роботизовано: дрони проводять спостереження та забезпечують захист. І все це може відбуватися в автономному режимі, без залучення людей, мінімізуючи ризики. Саме тому ми вкладаємось в БпЛА, зокрема FPV-дрони, як один із найефективніших засобів”, – говорить директорка Благодійного фонду “Дігнітас” Люба Шипович.
“Але робота з FPV вимагає обов'язкового високого рівня підготовлення отримувача, і це має бути фахова підготовка. Знання треба постійно оновлювати, оскільки технології швидко розвиваються, і те, що працювало два-три місяці тому, вже не працює зараз”, - наголошує Люба Шипович.
До слова, FPV – це абревіатура, що означає first person view, тобто вид від першої особи. Камера на коптері закріплена у напрямку польоту. Таким дроном потрібно вміти користуватися, працювати під РЕБ, ховати себе від РЕР.
“Тому при розподілі дронів ми перевіряємо рівень навченості підрозділу. Якщо потрібно – допомагаємо з нашими інструкторами оновити знання, скоригувати вміння пілотів. Ми також систематично збираємо статистику використання дронів, аналізуємо її та вносимо корективи в навчання, щоб далі ці підрозділи з новими партіями дронів від нас працювали ще ефективніше”, – додає Люба Шипович.
Будуть FPV-дрони у захисників – Перемога буде ближчою!