Поки зима побила рекорди температур, у водіїв шкребуть кішки на душі: дорогоцінна зимова гума марно треться об теплий асфальт. Чи не час перевзуватися? Ми згадали все, що чули на цю тему від конструкторів шин провідних брендів.
Постійна їзда на зимових шинах по теплому покриттю прискорює стирання протектора, а якщо ще є й шипи, то може привести до їх втрати. Дане твердження цілком справедливо, але з декількома застереженнями.
Глобальне потепління набирає силу, але відмовлятися від зимових шин в Україні ще зарано.
Ми вирішили нагадати про них, оскільки аж ніяк не лютнева погода викликає у найбільш нетерплячих водіїв бажання швидше перевзутися. Але спочатку скажемо, що поспішати зі зміною гуми на літню не потрібно – і на те є кілька вагомих причин.
Читайте також: Скільки ДТП відбувається через технічний стан: статистика
Зима – і тепла, і сувора – щедра на сюрпризи. Вечірній дощ на ранок може перетворити дороги в суцільний каток.
А що стосується прискореного зносу – спробуємо вас заспокоїти. Щоб уберегти зимові шини від передчасного зносу, дотримуйтеся простих правил. Які, до слова, корисні для збереження будь-яких шин в будь-який сезон.
Звичайно, всі зазначені прийоми можна використовувати тільки за умови, що це не загрожує безпеці руху і не заважає вашим сусідам по потоку.
Читайте також: Шипи – за і проти: які шини купити
Щоб зберегти всі шипи в теплу погоду, доведеться їздити з особливою обережністю.
Не поспішайте міняти взуття у авто – зима сповнена підступності. Тим більше, дипломовані екологи стверджують, що для глобального потепління характерні не тільки підвищення середньої температури, але і розмивання меж сезонів. Тобто все більш типовим стає не тільки весна посеред зими, а й навпаки – зима у весняні місяці. А зимові шини... Що ж, давайте будемо думати про них, як про ремені безпеки: ви ж платили за них на випадок неприємностей? Так віднесемо до таких і можливі снігопади з ожеледицями: не трапилися – і слава Богу!
Читайте також: Коли міняти зимові шини на літні: чому не в лютому