Перелік загроз для автомобіля досить великий.
Звичайно, сучасні автомобілі вже років сто як вважаються всепогодними, оскільки мають закритий салон і заховані від вологи найважливіші системи.
Читайте також: Як їздити в дощ: поради автогонщика
Але несподівані проблеми все-таки трапляються з кожним. Окрім того, багато хто з нас хоче зберегти своє авто надовго, а щедрі “ванни” можуть цьому перешкодити. Отже, яким частинам автомобіля загрожує вода:
- Ходова частина. Шкода для шасі від небесних вод нехай не пряма, але найзначніша: не помітивши в калюжі грубу яму, ми можемо розрубати шину, пом'яти або зруйнувати диск, погнути важіль підвіски або тягу рульового управління.
Після гарної зливи штурмувати незнайомі калюжі потрібно на малій швидкості і з оглядкою на успіхи інших водіїв
- Гідроудар. Намагаючись подолати калюжу в невідомому місці, можна потрапити на значну глибину і притопити автомобіль – залити салон, електрообладнання, вихлопну систему. А найстрашніше, якщо двигун “сьорбне” води через повітряний фільтр: це загрожує капітальним ремонтом мотора. Не знаючи броду... - пам´ятаєте цю приказку?
- Гальма. Коли на дорозі багато води, ефективність гальмової системи знижується. На сучасних авто це відчувається незначно і тільки в перший момент гальмування, головне тут – не розгубитися і продовжити тиснути на педаль.
Рухаючись в дощ, потрібно пам'ятати про ймовірність потрапити в замасковану водою яму і пошкодити колеса, а то і підвіску
- Кузов. Якщо є найменша нещільність, дощова вода обов'язково скористається нею, щоб проникнути в кузов – під килими, на торпедо, в порожнину дверей та ін. Найбільш “популярні” у води місця – ущільнювачі стекол, як таких що опускаються, так і вставлених на гумі або вклеєних. На другому місці – різного роду вентиляційні канали.
Читайте також: Не нашкодь: як перевозити вантаж у машині
- Салон. Дощ – біда для розсіяних і забудькуватих користувачів автомобілів, причому не тільки водіїв. Залишене відкритим вікно, потужний дощ – і будь ласка, половину салону мокрі, включаючи сидіння і електричну начинку дверей. Будьте уважні.
Вода під килимами з подальшою корозією – ще одна з неприємностей, якими загрожує дощ вживаному автомобілю.
- Скло. Негода – індикатор вашого ставлення до автомобіля, яке проявляється в таких дрібницях, як справні двірники та омивач стекол. Робота склоочисника при несправному омивачі іноді призводить до появи затертих зон на лобовому склі і задньому склі хетчбека. А старі, розхитані щітки при тривалій роботі можуть розібратися на частини, що майже завжди супроводжується глибокими подряпинами на склі. Двірники потрібно міняти регулярно, в ідеалі – щорічно або щосезону.
Недорогі щітки не тільки погано чистять, але й можуть розібратися на частини і подряпати скло. Міняйте їх вчасно
Рекомендації Авто24
Будь-яка негода вимагає підвищеної уваги від водія, а в умовах поганих доріг і в оточенні недисциплінованих колег по дорожньому руху – тим більше. З іншого боку, автомобіль потрібно підтримувати в справності незалежно від погоди, навіть якщо це така дрібниця, як “не туди” спрямована цівка омиваючої рідини.
Читайте також: Як знайти хорошого механіка автосервісу