Обізнаність та толерантність – ось фактично усе, що потрібно, аби на українських дорогах стало менше аварій та жертв у них.
За статистикою, переважна значна частина аварій відбувається через нехтування водіями елементарними правилами безпеки через незнання чи недбальство. Практика доводить, що на дорозі можна почуватись безпечно, якщо розпочати з себе.
Також цікаво: В Україні знову вироблятимуть кузови для французьких електробусів
Японський досвід доводить, що інформування користувачів техніки та постійне оновлення інформації та навичок водіїв та інших учасників руху веде до зменшення аварій на дорогах у тому числі з фатальними наслідками. Про це, під час семінару “Безпека руху”, розповів Андрій Федосіїв – провідний інструктор навчально-тренувального центру офіційного дистриб’ютора Honda та Acura в Україні.
У 1970-х роках японський уряд вирішив боротись з ростом кількості жертв ДТП. Провівши дослідження, вчені з’ясували, що трьома головними причинами усіх аварій є людський фактор, недоліки техніки та оточуюче середовище.
При цьому близько 90% аварій відбуваються саме через водіїв. Японці дійшли висновку, що потрібно постійно поновлювати знання і навички усього суспільства щодо безпеки дорожнього руху. І вести просвітницьку діяльність треба змалку і протягом усього життя.
Фото: у 1970 році в Японії налічувалось 16,5 мільйонів транспортних засобів, а за рік нарахували більше 16 тисяч ДТП з жертвами. Просвітницька діяльність дозволила повернути динаміку в інший бік і при 78 мільйонах транспортних засобів, у 2011 році в Японії було зафіксовано 4,6 тисяч смертельних випадків у результаті ДТП / Honda UA
Статистика свідчить, що з 1970-х років, коли почала впроваджуватись система інформування населення, а тести на поновлення водійських прав почали проводити кожні кілька років, число ДТП і жертв аварій почало поступово знижуватись і за 40 років зменшилась майже в 4 рази, незважаючи на швидкий ріст кількості машин.
У 1970 році в Японії налічувалось 16,5 мільйонів транспортних засобів, а протягом року більше 16 тисяч людей стали жертвами ДТП. Просвітницька діяльність дозволила повернути динаміку в інший бік і при 78 мільйонах транспортних засобів, у 2011 році в Японії було зафіксовано 4,6 тисяч смертельних випадків у результаті ДТП. Для порівняння: в Україні на 9 мільйонів транспортних засобів у 2012 році прийшлось 5 тисяч смертельних випадків.
Також цікаво: Наскільки подешевшає бензин в 2019 році: прогноз експертів