Здавалося б, до зими ще місяць-два, але вже сьогодні на дорозі можна посковзнутися, як на льоду. На жаль, багато хто з нас дізнаються про це тільки коли машина раптом втрачає управління.
Опале листя на дорозі може бути настільки небезпечне, як лід або укочений сніг. Справа в тому, що з точки зору фізики здебільшого опале листя представляє собою відносно гладкі пластини, коефіцієнт зчеплення яких між собою невеликий.
Мокрі листя - це зовсім погано, але і на сухих краще різко не гальмувати і не маневрувати
Картина ускладнюється тим, що листя часто буває мокрим, а іноді під тиском коліс виділяє сік - і тоді волога виступає в якості мастила. Тому колеса, які котяться по такому багатошаровому покриттю, часто поводяться так само, як на льоду.
Читайте також: Що слід зробити з машиною у вересні
Так що ж робити, як їздити по листю, адже є райони, де в пору листопаду годі й шукати асфальту, вільного від яскравого жовто-червоного килима?
На щастя, листям засипає перш за все другорядні дороги, а до широких проспектів листя долітає рідко
Також читайте: Як вибрати та купити двірники на авто
Листопад - хороший сигнал водієві для того, щоб перебудовувати своє мислення з літнього на зимове. На жаль, з відходом тепла і приходом холодів кожен наш маневр повинен відбуватися з розрахунком на те, що під колесами може виявитися не сухий чистий асфальт, а слизька поверхня з коефіцієнтом зчеплення в кілька разів нижче. Адже незабаром після листопаду на дорозі можна очікувати лід, з яким жарти вже зовсім погані.
Також цікаво: Підготовка до зими: готуємо машину і себе