В період нестійкої зимової погоди ситуація досить ймовірна: автомобіль лежить днищем на снігу або мерзлому ґрунті, а колеса безпомічно обертаються в повітрі. Як виїхати, якщо машина "сіла на живіт"?
Цікаво, що в таку неприємність можна потрапити навіть в місті. Наприклад, рухаючись по засніженій вулиці, ви очікуєте, що сніг пухкий, і навіть якщо його глибина виявиться більше вашого кліренсу, ви зімнете його губою бампера.
Але якщо раптом з'ясовується, що під час недавньої відлиги м'який на вигляд сніг перетворився в лід і ви з розгону виїхали на цей бруствер, в такому випадку можна міцно засісти, вивісивши ведучі колеса в повітрі.
Якщо з розгону в'їхати на такий крижаний горб, вибратися можна тільки з буксира або підставивши щось під колеса за допомогою домкрата
Окремий випадок – під снігом виявляється поздовжній бордюр, мерзлий грунт або купа піску, приготованого дорожниками на випадок ожеледиці.
Читайте також: Вони не знали слова ТОСОЛ: як їздили взимку наші діди
Читайте також: Як їздити по снігу з “автоматом”: 5 порад
Вкрита кригою колія великої глибини – небезпечна пастка для легковиків зі стандартним кліренсом. Вибратися з неї буде нелегко
Намагайтеся пам'ятати про ймовірність сісти на пузо в нескладній на перший погляд ситуації, і уникайте маршрутів з сумнівним пухким покриттям – снігом або брудом. Крім втраченого часу і забрудненого одягу, можна отримати й інші клопоти – наприклад, ремонт губи бампера, вихлопної системи або відновлення антикорозійного покриття на днище.
Читайте також: Взимку у Карпатах: як їздити правильно і безпечно