Хоча між автовиробниками існує негласне правило, що не дозволяють своїм автівкам розганятись більш, ніж до 250 км/год, виробники суперкарів його не підтримують. Тому вони декларують максимальну швидкість вище 400 км/год.
Для того, аби похвалитися таким показником швидкості, інженерам з американського тюнінг-ательє Hennessey довелося пройти нелегкий шлях. Для автомобіля було розроблене унікальне карбонове шасі, яке важить всього лиш 1340 кілограмів. Серце авто – 7.4-літровий V8 з двома турбінами, що видає скажені 1600 к.с. Результати роботи дійсно вражаючі. Автомобіль здатен розігнатися з 0 до 400 км/год, а потім повністю зупинитися менш ніж за 30 секунд.
Читайте також: наступний найшвидший автомобіль на планеті покажуть в Женеві
Володар світового рекорду швидкості, задокументованого книгою рекордів Гіннеса.
Задля документації рекорду була перекрита 18-кілометрова ділянка траси поміж Лас-Вегасом та містечком Пахрамп, США, штат Невада. Потужність шведського суперкара – 1160 к.с.
Попередник моделі F5, що збудований на базі Lotus Exige. У 2014 році була зафіксована швидкість у 435 км/год, але в одному напрямку. Зазвичай для того, щоб був зафіксований світовий рекорд, автомобіль має здійснити поїздку в обох напрямках. Саме через це Venom GT так і не був внесений до книги рекордів.
Читайте також: Німеччина хоче відмовитись від швидкісних автобанів
Будь-який подібний рейтинг просто неможливий без участі Bugatti. Veyron являв собою просто неймовірний прогрес і подвиг техніки та технологій. Відомий британський телеведучий Джеймс Мей порівнював успіх “Вейрона” з надзвуковим пасажирським літаком “Конкорд”. Через 10 років випуску Bugatti Veyron, Volkswagen груп представила світу його спадкоємця - Bugatti Chiron. Перша партія цього авто налічувала 500 екземплярів, кожен з яких коштував 2,6 мільйони доларів.
Також цікаво: названо найшвидший транспорт для міста
Свого часу це творіння американського виробника Shelby SuperCars носило титул найшвидшого автомобіля у світі. У 2007 році SSC Ultimate Aero розвинуло швидкість у 411 км/год, тим самим випередивши діючого рекордсмена Bugatti Veyron. Такий показник швидкості був досягнений за допомогою 6.3-літрового V8 потужністю понад 1280 кінських сил. Цікавим фактом залишається те, що цей автомобіль позбавлений будь-яких електронних помічників у керуванні, що дає змогу водію відчути автомобіль цілком і повністю, проте потребує відповідних навичок та досвіду.
Автор: Дмитро Мойсеєнко.