Такі замки необхідно буде встановлювати на автомобілі тих, хто був спійманий за керування машиною напідпитку.
Сейм Литви прийняв поправки в "антиалкогольне" законодавство, яке вступить в силу з 2020 року. Згідно з ним, водій, котрий був спійманий за кермом напідпитку, зможе обирати – заплатити більший штраф чи через деякий час отримати право керування автомобілем з "антиалкогольним" замком. Такий пристрій не дасть завести машину, якщо у видиху водія зафіксовано пари алкоголю.
Законодавство також буде передбачати спеціальне право водіння для таких порушників лише тих авто, які мають "антиалкогольні" замки.
Читайте також: як повинен проводитисьогляд водія на стан алкогольного сп'яніння.
Загалом, Литва є дев'ятою державою-членом ЄС, яка запровадила програму на основі алкогольного блокування для реабілітації порушників, що вживають алкоголь за кермом.
За останні роки ця балтійська країна зробила дуже значні кроки в напрямку покращення безпеки дорожнього руху, зменшивши щорічну кількість смертей на дорогах на 43% з 2010 року. Це є другим найкращим показником, що характеризує динаміку зниження смертності на дорогах серед країн ЄС. Починаючи з 2001 року, смертність знизилася на 76%.
Серед інших заходів Литва також запровадила нульову толерантність до водіння під впливом алкоголю для водіїв комерційного транспорту та водіїв-початківців.
Нагадаємо, скільки можна випити за кермом.