Ситуація досить поширена: їздила людина на машині, купленій по "довіреності" або "по техпаспорту", але раптом випадково дізнається, що законного власника авто давно вже немає в живих... Як переоформити машину на себе в такому випадку?
Почнемо з того, що переоформляти на себе автомобіль з неживим власником не завжди доцільно. Оскільки, по-перше, це може обійтися в суму, більшу, ніж ціна машини, а по-друге, їздити на авто згідно п. 2.1 ПДР України, можна просто маючи при собі реєстраційний документ на нього – без посилань на місце перебування зазначеного в ньому власника.
Якщо у вас на руках техпаспорт старого зразка, в ньому можна знайти домашню адресу юридичного власника машини.
Однак, якщо потрібно, щоб все було юридично правильно, доведеться зробити деякі кроки. Власне, законних варіантів небагато – потрібно знайти родичів колишнього власника, за можливості найближчих, і вмовити їх вступити у володіння автомобілем. Щоб потім вони продали, подарували, передали за дорученням ваш автомобіль вам.
Читайте також: Як зареєструвати ГБО, щоб вас не надурили
Вирушаючи на переговори з родичами, майте на увазі кілька нюансів.
Більш-менш дорогі автомобілі не варто купувати без переоформлення на своє ім'я, навіть якщо ситуація не виглядає підозрілою.
Тисячі автомобілів по всій країні передчасно потрапляють на звалище через проблеми з документами: такі реалії.
Майте на увазі, що звертаючись до спадкоємців номінального власника вашої машини, ви певною мірою ризикуєте. Вони можуть не знати нічого про цю машину, можуть зрадіти такому "подарунку долі", а можуть залишитися байдужими до всіх ваших прохань. Більш того, теоретично спадкоємці мають підстави переоформити машину на себе і забрати її собі. Тому на початковому етапі знайомства з ними спробуйте оцінити ймовірність такого результату: можливо, не варто ризикувати і є сенс зберегти існуючий стан речей.
Читайте також: Як перевіряти двигун при купівалі б/в авто