Кожен водій хоче, аби його залізний кінь довго служив і не ламався. Для цього регулярно відвідує автосервіс та купує якісні запчастини. Втім, є й інші способи зробити так, аби автомобіль прослужив довше.
Не секрет, що термін служби автомобіля багато в чому залежить від того, як власник про нього турбується та як на ньому їздить.
Перше, що повинен зробити кожен водій, який придбав автомобіль – прочитати інструкцію з експлуатації. Відповідно до неї потрібно спланувати графік техобслуговування. Вчасні техогляди допоможуть уникнути зайвих ремонтів.
Старайтеся не використовувати авто для коротких поїздок. Якщо є можливість, краще пройдіться пішки. Робота непрогрітого двигуна збільшує розхід палива та забруднює повітря.
До того ж, короткі поїздки можуть значно скоротити термін служби глушника. У вихлопі під час запуску холодного двигуна утворюється конденсат. Якщо двигун не працюватиме досить довго, щоб випарувати його, у глушнику може накопичитися забагато води й іржа проїсть там дірку.
Читайте також: Жахливі наслідки від керування машиною на підборах: промовисте відео
Їздіть у авто хоча б раз на тиждень, адже у машинах, якими не користуються часто, можуть поступово виливатися рідини з систем. Також візьміть собі за правило регулярно перевіряти рідини: рівень антифризу, масла, трансмісії, рідини кермового управління та гальмівної рідини. Перевіряйте також їх колір.
Виробники рекомендують змінювати масло кожні 5-8 тисяч кілометрів пробігу або кожні 3-6 місяців. Разом із маслом не забудьте змінити і фільтр, адже немає сенсу заливати масло у брудний. Кожні 2 роки змінюйте у вашому авто рідину підсилювача керма, гальмівну рідину та антифриз. Рідини передачі та фільтр треба замінювати кожні 80 тисяч кілометрів.
Через кожні 20 тисяч кілометрів потрібно змінювати повітряний фільтр. Його можна придбати чи не в кожному магазині автозапчастин, а замінити можна легко самому.
Слідкуйте за товщиною гальмівних колодок і не дозволяйте їм знову зношуватися до металу. Адже це може призвести до пошкодження гальмівних дисків. Їхня заміна обійдеться вам уже значно дорожче.
Змінюйте шини не лише на літні чи зимові. Важливо також змінювати їхнє розташування. Це зменшує нерівномірність зношення протекторів і продовжує термін служби гуми. Шини рекомендують змінювати кожні 10 тисяч кілометрів. Змінюйте їх по діагоналі: праву передню з лівою задньою, а ліву передню з правою задньою.
Але зверніть увагу, що деякі шини можуть бути направлені й обертатися лише у визначеному напрямку. На це вкаже стрілка на боковині.
Перевіряйте рівень тиску в шинах. Надмірний або недостатній тиск можуть спричинити нерівномірне зношення шин. Недостатньо накачені шини – одна з найбільших причин зайвих витрат пального. До того ж, недостатньо накачені шини мають більший опір коченню. Рух із неправильно накаченими шинами може впливати на керованість і гальмування автомобіля. Зокрема на мокрій дорозі, що може бути небезпечно. Тому важливо перевіряти тиск щомісяця або перед кожною тривалою поїздкою.
Початок руху автомобіля також має значення. Найбільше навантаження на авто відбувається саме в момент, коли машина рушає з місця. Щоб полегшити роботу своєму залізному коневі, запам'ятайте два прості правила. По-перше, рушайте плавно, а газ додавайте поступово. По-друге, уникайте різкого прискорення чи гальмування після запуску мотору.
Не забувайте використовувати стоянкове гальмо. Навіть якщо у вас машина автомат, варто використовувати ручник, якщо ви припаркувалися на схилі. Це зменшить навантаження на гальма. Але не використовуйте стоянкове гальмо взимку, адже воно може замерзнути.
Регулярно мийте свого залізного коня. Сіль, якою посипають дороги взимку, бруд і пісок пошкоджують лакофарбове покриття та металічні елементи. А відтак, можуть спричинити корозію. Страждають також елементи з гуми. Тому мити машину потрібно не лише заради її краси, а й для того, щоб вчасно побачити і попередити утворення іржі.
Приберіть зі свого авто усе зайве. Почніть із багажника, адже у багатьох автомобілів це справжній склад для речей, якими ніхто не користується. Чим легша машина, тим швидше вона їде і тим простіше нею керувати. Тому намагайтеся дотримуватися порядку в автомобілі.
Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.