На кордоні з Україною білоруси розмістили техніку з "мангалами": показуємо вразливі місця

До прикордонної білорусько-української межі оборонне відомство сусіднього країни підтягнуло бронетехніку та реактивну артилерію з антидроновими "мангалами".
Білоруси підтягнули до кордону з Україною  техніку з "мангалами"  - Auto24

ФОТО: Міноборони РБ|

Білоруський БТР-80 з додатковою захисною лівреєю, що обмежує вогневу підтримку військ

logo6 вересня, 17:00
logo0
logo0 хв

Колісна та гусенична бойова техніка на зображеннях з сайту Міноборони Білорусі має додатковий захист у вигляді риштувань з сітками. Про це з посиланням на білоруський ресурс оборонного відомства сповіщає український спеціалізований сайт "Мілітарний".

Читайте також Тисячі білоруських та російських тракторів підуть під списання

Зокрема, на опублікованих фото показано радянську "катюшу" БМ-21"Град". Пускова установка реактивної системи залпового вогню, кабіна та двигун колісного шасі Урал-4320 щільно прикриті екранами із "сітки рабіца".

Білоруси захистили “катюшу” сіткою над установкою, кабіною і капотом, хоча українські дрони нападати не збираються. Фото: Міноборони РБ

Додатковий захист кузова по всьому корпусу отримав й БТР-80. Починаючи з усіх бортів та закінчуючи верхньою проєкцією, він вкритий сітками. Однак, як зазначають експерти Авто24, бойовий потенціал цієї машини втрачено щонайменше на дві третини.

Читайте також Прикордонники Волині отримали білоруські трактори та екскаватор за 6 мільйонів гривень

По-перше, таке антидронове "оздоблення" повністю позбавило стрільця можливості вести вогонь по боках, оскільки ліврея з сітки не дозволить це зробити (див. нижче, позначено цифрою 1). По-друге, фронтальний вогонь також обмежений, оскільки спереду по центру навісний екран сітки підпирає опора з коробчастого профілю (2).

Таким чином вогонь можна вести вліво чи вправо від неї, що також зменшує сектор. У Другу світову війну цією болячкою страждали радянські літаки, стрільці яких позаду пілота через випнутий кіль також могли стріляти лише вліво чи вправо від нього, й при потребі просили льотчика повернути в якісь бік для відкриття потрібного сектору. Однак на цьому втрачався час.

Добрі дві третини вогневої підтримки військ БТР-80 у такій захисній лівреї втратив. Інфографіка: Авто24

Третій фактор також не на користь баштового стрільця. Якщо по лівому краю в секторі годинникової стрілки на 21:30 – 23:30 він ще може вести вогонь (3), то праворуч стрільбу перекривають стійкі каркасу (4) та наліплені екрани сітки (1).

Про вогонь з башти вгору (5) й частково вниз можна забути, оскільки екрани з "сітки рабіца" перекрили сектор. І це вже четвертий фактор втраченого потенціалу.

Читайте також Китайські трактори замінюють білоруські в лісових господарствах та на полях

Отож у разі вторгнення на Україну й бойового зіткнення українським воїнам варто знати про вразливі місця таких "восьмидесяток". На перших порах можна вдало скористатися обмеженим сектором стрільби з ворожої башти. Однак це тимчасово.

Такий "мангал" на білоруському танку Т-72Б мало що дасть, оскільки моторний відсік і баки з пальним відкриті. Фото: Міноборони РБ

Потім користуватися куцим сектором не вийде, оскільки баштовий стрілець БТР-80 задля порятунку себе й машини просто посіче вогнем і екран з сітки, і каркас з профілю, але при цьому відкриє доступ до підльоту дронів з дуже вразливими бомбочками, що нашим хлопцям буде тільки на руку.