Вживані Skoda Fabia часто можна зустріти на наших дорогах навіть в якості таксі. Адже це дуже надійна машина.

Випуск Skoda Fabia Mk1 стартував в 1999 році. Автомобіль, що розділяє платформу і агрегатну базу з Volkswagen Polo і SEAT Ibiza, був дешевшим від своїх найближчих родичів і практично не відрізнявся від них надійністю і якістю виготовлення. Він залучав клієнтів різноманітністю кузовів, моторів і комплектацій. В результаті Skoda Fabia першого покоління протримався на конвеєрі до 2007 року і вийшов на пенсію, залишивши в спадщину більше 1,5 млн. випущених екземплярів.

Читайте також: BMW 5-Series E39 "на бляхах" - доступний драйв

Хетчбек і універсал – найпопулярніші типи кузовів

Skoda Fabia – дорожче конкурентів

Зараз можна купити Шкода Фабія з українською пропискою за 3500-7000 доларів.

Знайти Skoda Fabia з наднадійним атмосферним дизелем непросто

Вибір мотора для Skoda Fabia

Найбільш популярні двигуни для автомобілів з Європи – 1,9-літрові дизелі. Найбільш надійним довговічним і невибагливим з них є атмосферний дизель потужністю 64 л.с. (маркування ASY). Але платити за заздрісну надійність і економічність Фабіа з таким мотором повинна динамічними показниками – розгін до першої сотні займає цілих 18,6 с.

Більшість Фабій з Європи обладнані наддувними дизельними моторами

Турбіновані дизельні мотори динамічніші, але мають ряд інших недоліків. Нормальний ресурс турбокомпресора – 150-200 тис. км пробігу. Реставрація цього вузла обходиться в 400-600 доларів. Слід враховувати, що турбодизельні мотори вимогливі до якості масла і дуже болісно реагують на його несвоєчасну заміну.

Читайте також: Стало відомо, як перекриють кордон для "евроблях"

Встановлювалися на Skoda Fabia першого покоління і дизелі об'ємом 1,9 л. з насос-форсунками (маркування ATD і ASZ). Був популярний в Європі і трициліндровий дизельний мотор об'ємом 1,4 л. Він теж був обладнаний системою впорскування з насос-форсунками (маркування AMF). Дана паливна система дуже вимоглива до якості дизеля. Заправка низькоякісним паливом на бюджетних українських АЗС може дорого обійтися: одна нова насос-форсунка коштує 500-600 доларів. Трудомісткою і витратною також є робота з заміни насос-форсунок – в автосервісі за неї доведеться віддати як мінімум 150-200 доларів.

Дизельні мотори з насос-форсунками вимагають якісного палива і дорогого висококваліфікованого обслуговування

Малокубатурні небезпеки Skoda Fabia

Присутні серед Шкода Фабія першого покоління і пропозиції з бензиновими моторами. Найбільш поширені – з об'ємом 1,2 л. і 1,4 л. Перший малооб'ємний 3-циліндровий двигун буває як з двома, так і з чотирма клапанами на циліндр (маркування AWY і AZQ відповідно). Багато фахівців вважають їх конструкцію невдалою. Ланцюговий привід ГРМ вимагає втручань вже після 100-150 тис. км. Бюджет на заміну ланцюга з усіма зірочками, натяжителями і заспокоювачами досягає 250-300 доларів. Також до недоліків моторів об'ємом 1,2 л. зараховують невеликий моторесурс (до 250-300 тис. км) і конструкційні особливості, які сильно ускладнюють капітальний ремонт двигуна.

Мотор об'ємом 1,2 л з ланцюговим приводом ГРМ фахівці називають невдалим

Мотори об'ємом 1,4 л. мають ремінний привід ГРМ, який вимагає планової заміни раз в 90 тис. км. Бюджет такого заходу – 100-150 доларів. До характерних особливостей двигуна 1,4 л можна віднести хіба що підвищену витрату масла після 250-300 тис. км пробігу. Врешті-решт, бензинові мотори цього обсягу (як восьми, так і 16-клапанні) добре себе зарекомендували.

Читайте також: Чому українці пересідають на єврономера: законні і незаконні способи в'їзду

Ще одним мінусом малооб'ємних бензинових моторів називають невеликий ресурс зчеплення – навіть для не дуже динамічного старту потрібні високі обороти двигуна, що негативно позначається на довговічності диска зчеплення. На Фабіях з мотором 1,2 л. зчеплення служить 60-80 тис. км, а на інших моторах, включаючи дизельні, воно здатне прожити близько 100-120 тис. км.

У малокубатурного мотору ресурс зчеплення менше

Автоматичні коробки передач на Skoda Fabia зустрічаються вкрай рідко – переважна більшість Фабій обладнана механічними коробками передач. Проблеми з ними можуть виникнути лише при тривалій експлуатації з сильно зношеним зчепленням.

Читайте також: Mercedes-Benz A-Class "на бляхах" – тупіковий шлях

Сильні сторони Skoda Fabia: підвіска і кузов

Підвіска навіть в суворих українських реаліях здатна без істотних втручань виходжувати по 100-120 тис. км. Після чого бажано замінити передні і задні амортизатори, сайлетблоки задньої балки, сайлетблоки передніх важелів і кульові опори. Сумарний бюджет на заміну всіх перерахованих вище деталей ходової частини – 200-300 доларів. Найслабші деталі підвіски, які вимагають більш частої заміни – втулки і тяги переднього стабілізатора. Вони мають ресурс близько 50 тис. км і коштують 40-60 доларів.

Електрика на Шкода Фабія вкрай рідко завдає неприємностей, навіть незважаючи на такий солідний вік автомобіля. Діагностику всіх електронних систем можна проводити навіть самостійно, використовуючи прилад Vag-Com або його русифіковану версію "Вася Діагност", які коштують близько 40 доларів.

Корозійна стійкість – величезна перевага старих Skoda Fabia

Кузов Skoda Fabia непогано захищений від корозії. При покупці особливу увагу слід приділити днищу, порогам, аркам коліс, нижній частині дверей багажника і місцям кріплення дверних ручок. Якщо в зазначених точках корозія відсутня – знайти її в інших місцях буде практично неможливо.

Читайте також: Яке європейське авто краще обрати

Рекомендація Авто24

Не зважаючи на те, що Skoda Fabia трохи дорожче своїх однокласників, вона є досить надійним і недорогим в утриманні автомобілем. До того ж Фабія має дуже хороший запас ліквідності.