Усіх п’яних за кермом за останні три роки можуть виправдати?

Строк державної реєстрації приладів для вимірювання вмісту алкоголю, яким користуються поліцейські, вичерпано три роки тому.
Усіх п’яних за кермом за останні три роки можуть виправдати?
logo12 лютого 2018, 12:40
logo0
logo0 хв

Згідно поширеного в мережі документу від Міністерства охорони здоров’я, прилад Dragger, яким українські поліцейські вимірюють ступінь алкогольного сп’яніння водіїв, не зареєстрований МОЗ. Строк дії державної реєстрації цих алкотестерів вичерпаний ще три роки тому – 10.02.2015. Наразі жоден з них не зареєстрований у МОЗ, тобто їх використання поліцейськими незаконно.

Про це йдеться в офіційній відповіді Міністерства охорони здоров’я київському адвокату Мороз С.С.

Читайте також: Скільки можна випити за кермом?

За інформацією правозахисника Володимира Караваєва, у випадку підтвердження цієї інформації судові рішення за 130-ю КУпАП (управління автомобілів в стані алкогольного сп'яніння) можуть бути оскаржені в суді. Адже у відповідності до вимог наказу МВС та МОЗ № 1452/735 від 09.11.2015, огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп’яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

Таким чином, якщо водіїв перевіряли за допомогою незареєстрованих приладів, всіх п’яних за кермом можуть виправдати.

Ми надіслали запит у Національну поліцію України, про відповідь обов’язково напишемо найближчим часом.

Нагадаємо, що в Нацполіції назвали кількість "п'яних" ДТП у 2017 році: шокуючі цифри