Зарядки для електромобілів стануть обов’язковими на парковках та АЗС

Українські чиновники продовжують мріяти про майбутнє. Міністр інфраструктури Володимир Омелян розповідає нашим співвітчизникам про Hyperloóp, а Лев Парцхаладзе вважає за потрібне зобов'язати всіх, хто будує парковки обладнати певну кількість місць єлектрозарядками.
Зарядки для електромобілів стануть обов’язковими на парковках та АЗС
logo28 грудня 2018, 11:40
logo0
logo0 хв

Насправді, необхідність обладнання пакрковок зарядками ринок може регулювати самостійно. Кількість електромобілів невпинно росте і це вимагає певних змін в інфраструктурі. Але чиновники створюють накази та норми, що і без їх регламентування будуть виконуватись, бо в них справді є необхідність.

Читайте також: В Україні продовжує дешевшати бензин і дизель

У розроблених змінах до ДБН В.2.3.-15:2007 “Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів” міститься норма щодо обов’язкового облаштування електричними зарядними пристроями не менше 5% машиномісць у громадських гаражах та автостоянках.

“Ілон Маск анонсував появу в Україні швидкісних електрозарядок Tesla Supercharger для електромобілів вже в 2019 році. Думаю, що в наступні роки кількість електромашин зросте в рази. І в усьому світі, і в Україні теж. Тому зараз ми вже прописали у змінах до ДБН щодо автостоянок норму обов’язкового встановлення електрозарядок. Зараз плануємо передбачити обладнання електрозарядними приладами не менше 5% машиномісць на всіх парковках, з поступовим збільшенням цієї норми. Наша ідея — щоб до 2030 року усі 100% машиномісць на автостоянках вже були оснащені електрозарядками”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він зауважив, що протягом найближчих років кількість електрокарів зростатиме в геометричній прогресії, тому треба думати на випередження і створювати належні умови вже зараз. За минулий рік, наприклад, в Європі кількість електрокарів зросла більш ніж на 50%.

Зміни до ДБН розроблялися фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП”, вже затверджені та вступлять в дію орієнтовно через 3 місяці після офіційного опублікування.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.