Загроза підвищення цін на пальне, яка прогнозувалася через подання заяви національним виробником про недобросовісну конкуренцію, минула.
20 квітня 2018 року відбулось засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ), на якому розглядались питання захисту українського ринку від зростаючого та недобросовісного імпорту.
Про це йдеться у офіційному повідомленні МКМТ.
"МКМТ розглянула заяву ПАТ "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта" стосовно проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (бензинів моторних та важких дистилятів (дизельного пального), - йдеться у повідомленні відомства.
Читайте також: як виглядає автовоз повною масою 200 тон. Відео
Як відомо, наразі виробництво моторних палив в Україні здійснюють лише два заводи із семи існуючих, а саме: нафтопереробний – Кременчуцький НПЗ та газопереробний – Шебелинський ГПЗ. Однак, наявні виробничі потужності не здатні повністю задовольнити попит споживачів у моторних паливах. Відтак, ринок моторних палив більше, ніж на 80% залежить від імпортного постачання, що надходять як з Білорусі та Росії, так і з країн ЄС Литви, Польщі.
З огляду на відсутність різкого та непередбачуваного зростання імпорту, МКМТ ухвалила рішення щодо недоцільності порушення спеціального розслідування. Водночас, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прислухалась до думки громадськості, що запровадження бар’єрів на імпорт може призвести до дестабілізації ринку моторних палив, виникнення дефіциту та стрімкого зростання цін як на паливо, так і на інші споживчі товари".
Нагадаємо, що Гройсман пообіцяв не підвищувати ціни на пальне.