400 тисяч гривень штрафу: нові правила боротьби з незареєстрованими номерами

Тепер автовласник повинен виплатити державі штраф у чотириста тисяч гривень. Експерти заявили, що посадовці по-справжньому взялись за боротьбу з незареєстрованими в Україні автомобілями. Але чи так все чесно, як розповідають законотворці.
400 тисяч гривень штрафу: нові правила боротьби з незареєстрованими номерами

ФОТО: 24 Канал|

Авто

logo1 серпня 2017, 21:16
logo0
logo0 хв

Лазівка в законі дозволяє користуватись незареєстрованим автомобілем протягом року. Потім достатньо лише перетнути кордоні та знову їздити 12 місяців. Латвія, Польща, Чехія – розмаїття номерів можна побачити по всій країні.

Те, що раніше було дивиною, тепер стало колосальним тіньовим бізнесом. І бізнесмени, які возять такі автівки, об'єднались в громадські організації, почали вимагати для себе привілеї. Для початку – узаконити автівки з єврономерами. І першими таким ініціаторами стали представники АвтоЄвроСили.

Читайте також: Автомобіль у "полоні": як звільнити заблокований транспорт

Тож дешеве задоволення стало проблемою. Водії скаржаться, що автівки з іноземною реєстрацією частіше "лихачать" на дорогах. А ще, від засилля таких авто страждає економіка. Тому влада і почала полювати на таких автомобілістів. Добро на це дав президент.

Самі ж автовласники з європейськими номерами готові боротись. До боротьби вже підготувалися і громадські організації. За їхніми словами, ряд високопосадовців займається торгівлею автомобілями. І саме тому вони почали боротьбу із машинами на іноземній реєстрації.

А вирішити цю проблему можна інакше: наприклад, встановити правила, які будуть однаковими для всіх. Утім, поки цього держава зробити не може. Бо розмитнення приносить багато грошей до бюджету.