80 днів без правил: що змінив оновлений закон про дорожній рух

Ще у квітні нардепи затвердили зміни до закону "Про дорожній рух". Він передбачає пріоритетність транспортних засобів, які рухаються по колу. Та, незважаючи на це, водії здебільшого їздять по-старому.
80 днів без правил: що змінив оновлений закон про дорожній рух

ФОТО: velotransport.info|

Рух транспортних засобів

logo25 червня 2017, 21:27
logo0
logo0 хв

Автомобілі, їдучи по колу, змушені поступатися дорогою. Про це їх попереджає перевернутий дорожній знак. Але в сотні метрах може бути ідентична ділянка дороги, де євростандарти працюють. Справа у тому, що не на всіх дорогах облаштували нові дорожні знаки. Через це автомобілісти змушені фактично адаптовуватись під кожне перехрестя.

Читайте також: Сталеві монстри і надвисокі швидкості: у Києві відбувся чемпіонат з мотоперегонів

За словами юристів, проблема у тому, що новий закон про дорожній рух прийняли, а зміни до Правил дорожнього руху не внесли.

Є дві норми, які суперечать одна одній. Ми вважаємо, що правила ПДР є спеціальною нормою. Транспортний рух є загальною нормою. Тому треба користуватись поки що ПДР,
– сказав експерт Центру демократії та верховенства права Петро Король.

Якщо станеться аварія, і страхова компанія, і суд будуть на стороні того, хто перетинав перехрестя керуючись знаками. Закон матиме силу, лише якщо вказівників не було. Тож експерти радять покладатися, перш за все, не на закон, а на власну уважність.