Дорожня розмітка з зашифрованим орнаментом з'явилась в Амстердамі

19:55, 15 вересня, неділя

Муніципалітет Амстердама задля безпеки руху на відремонтованій вулиці з обмежено швидкістю 30 км/год наніс експериментальну розмітку, візерунок якої дублює дорожні знаки відповідного застереження.

Для збільшення уваги водіїв і дотримання ними вимог швидкісного режиму за замовленням муніципалітету було розроблено розмітку, що візуально зменшує смугу руху. І це змушує водіїв скидати швидкість до зазначеної вимоги.

Водії не тільки скидають швидкість руху по вулиці, але й уважніше їздять, оскільки візуально звужена смуга спонукає до надто обережної їзди.

Читайте також Якщо розмітка стерлась чи забруднена, чи будуть штрафувати водія за її перетин

Насправді ширина проїзної частини на щойно заасфальтованій Diepenbrockstraat залишилася тією ж, але нанесена розмітка з широкою схемою графіки наче звузила її в обох напрямках.

На передньому плані пунктири, а далі – суцільна у вигляді орнаменту з цифрами 30. Фото: муніципалітет Амстердама

Кожен, хто заправиться на будь-якій АЗК AMIC ENERGY бензином або дизельним пальним, долучається до допомоги ЗСУ у межах благодійної ініціативи «MAVIC від AMIC». В рамках даного проєкту компанія перераховує 5 гривень з кожного паливного чека на закупівлю сотні дронів DJI MAVIC 3 (різних варіацій) для ЗСУ.

Рекламна інформація

За потрібним алгоритмом дизайнер підібрав ширину, довжину та черговість ліній розмітки. Так водій автомобіля зі свого місця добре бачитиме цифру 30. Вона орнаментом проглядається в лініях. Водночас з інших ракурсів цифри не видно – просто якийсь візерунок.

Читайте також В Києві з’явилась окрема розмітка для електросамокатів

Візерунок з нагадуванням максимально дозволеної швидкості руху наче вступає у віртуальну розмову з водієм і той вже не поспішає, рухається з запропонованою швидкістю. Варто зазначити, що зміст розмітки “читається” лише з проїжджої частини, і то лише на відстані, на яку звертає увагу водій.

Розробкою програмного забезпечення для машини з нанесення розмітки за такою схемою зайнялася компанія Hofmann. Там за ескізними малюнками графічного дизайнера Карела Мартенса розробили алгоритм нанесення білої фарби з термопластиком на поверхню асфальту.

Дизайнер Карел Мартенс у своєму проєкті на Діпенброкстраат, запрограмована машина нової розмітки та приклади роботи дорожників. Фото: муніципалітет Амстердама

Із завданням створити візерунок, щоб візуально дорога зі швидкістю 30 км/год здавалася вужчою і водій зменшив швидкість, художник впорався на відмінно.

Читайте також Амстердам хоче повністю відмовитись від диму

Якщо на початку учасники руху з легкою посмішкою ставилися до новизни, то згодом у них з’явився інтерес на цій вулиці їхати рівно 30 км/год і ні на кілометр більше.

При цьому тут жодних камер відеофіксації швидкості не встановлено, а патрульних й близько немає – дисципліна і культура водіння передусім.