Заметіль і ожеледь можуть зупинити навіть серйозний позашляховик, не говорячи вже про легкові машини. І трапляється це найчастіше на заміській дорозі. Кому телефонувати у пошуках допомоги?
Якщо автомобіль не може продовжити рух через замети на зимовій дорозі, або вилетів з неї через ожеледь, його екіпаж може виручити телефонний дзвінок рятувальникам. Тим більше необхідний, якщо в пастку потрапили декілька автомобілів.
При цьому слід розуміти, що коли ви засіли у випадковому заметі або не можете виїхати з крижаної ямки, простіше і швидше буде попросити про допомогу водіїв з проїжджаючого позашляховика або вантажівки.
Коли машина застрягла у невеликому заметі, сенсу викликати рятувальників немає, простіше звернутися до проїжджаючих водіїв. Тим більше, якщо до чистої дороги недалеко
Викликаючи рятувальників, якщо ви застрягли в заметіль або вилетіли з траси через кригу на дорозі, потрібно чітко заявити місце, де ви зупинилися, постарайтеся “прив'язатися” до якогось орієнтиру: найближчого населеного пункту, АЗС, кілометрового стовпа, пагорба, лісу і т.п. Можливо, для цього доведеться скористатися навігатором автомобіля або картографічною програмою в смартфоні.
Читайте також: Як я вижив в заметіль: розповідь заметеного
Для очікування рятувальників краще зупинятися разом з групою інших застряглих автомобілів, коли виклик буде здійснюватися від імені великого числа людей. Вибираючи місце для “паркування”, вивчіть прилеглу місцевість, наприклад, зверніть увагу, чи є попереду вашої групи інші застряглі машини. Якщо так, то це означає, що дорога і далі заметена і вам немає сенсу продовжувати рух.
Навіть якщо заметів на дорозі немає, можна опинитись в снігу через ожеледь на проїзній частині. Не будьте занадто самовпевнені за кермом, навіть якщо у вас позашляховик.
Також при виборі місця для очікування допомоги врахуйте наявність покриття мобільного зв'язку. Телефон вам може знадобитися під час очікування.
До речі, з новинних сайтів і соцмереж можна отримати уявлення про загальну картину на даній трасі, ця інформація теж може вам стати в нагоді.
Служба порятунку (пожежні) можуть повідомити вам про найближчий пункт обігріву, які іноді влаштовують для замерзаючих мандрівників в населених пунктах; зазвичай це місцева школа або клуб. Але без вагомої причини і рекомендації від рятувальників не поспішайте залишати автомобіль – він ваше найдоступніше надійне укриття.
Звичайно, якщо ви застрягли десь на віддаленій дорозі, може виявитися простіше збігати за трактором в найближче село. Але тільки якщо погода дозволяє
Коли стане зрозуміло, що ситуація досить серйозна і своїми силами вам ніяк не вибратись, постарайтеся продублювати ваш виклик рятувальникам – наприклад, через рідних або інших водіїв, що потрапили в біду разом з вами. Потрібно твердо переконатися, що виклик прийнятий і до вас дійсно їде допомога. Тільки в такому випадку можна спокійно чекати прибуття снігоочисної техніки або спеціального транспорту, який вивезе вас на “велику землю”.
Читайте також: Що взяти в далеку дорогу зимою: 10 важливих предметів
Номери телефонів, за якими можна звертатися за допомогою, якщо застрягли на зимовій дорозі. Телефонувати можна в будь-який час доби.
Рятувальна служба 101, поліція 102, медична допомога 103.
Читайте також: Сніг і вітер: у чому небезпека їзди в заметіль