Для цього варто скористатись спеціальними мапами, чат-ботами та телефонами "гарячих ліній".
Шукати наявність пального в сучасних умовах, об'їжджаючи заправки на автомобілі – величезна розкіш. Під час пошуків може закінчитись навіть той бензин чи дизпаливо, що залишалось у баку. Тому перед поїздкою на АЗС краще заздалегідь дізнатись наявність на ньому дизеля чи бензину. На жаль, навіть у додатках великих мереж ця інформація не завжди актуальна. Натомість існують незалежні ресурси, які відслідковують наявність пального на конкретних АЗС різних мереж.
До речі Названі оптимальні ціни на бензин і дизпаливо для України
Зокрема, в Києві карту наявності пального створено Департаментом цифрових комунікацій КМДА
Мапа АЗС та пального від ЛУН Місто – охоплює майже всю Україну, але не всі мережі АЗС
На цих картах зазначено адреси АЗС, наявність пального та метод заправки – за готівку, за допомогою фірмового додатку лояльності, талонів чи системи миттєвого розрахунку за допомогою смартфону.
Для абонентів мобільного оператора Vodafone існує сервіс SMS-інформування. Для його активації потрібно на короткий номер 225 вказати цифру, яка відповідає бажаному типу пального:
Vodafone знайде найближчу до клієнта/клієнтки заправку з потрібним видом пального та сповістить про наявність. Користувачу/користувачці сервісу надійде SMS “Обраний Вами вид пального знайдено” і адреса АЗС.
Для того, щоб уточнити цю інформацію, перед поїздкою також варто зателефонувати на гарячу лінію мережі АЗС або перевірити за картою:
Спитайте про спосіб розрахунку на конкретній АЗС ще перед приїздом на колонку, адже на деяких АЗС продають лише пальне, яке було попередньо придбане у фірмовому додатку АЗС. Для цього завантажте мобільний додаток потрібної АЗС в AppStore/GooglePlay. Після реєстрації у додатку придбайте талон на пальне чи необхідну кількість літрів прямо в ньому. Проскануйте талон на касі АЗС і заправляйтесь.
Купити пальне в додатку можна під час стояння у черзі на заправку.