МТСБУ запустило сервіс для отримання довідки про страхову історію. Наразі він працює в тестовому режимі.
Передумовою стало впровадження в деяких країнах Європи змін в умовах перебування транспортних засобів з українською реєстрацією та необхідністю українцям скористатися страховими послугами іноземних страхових компаній.
Читайте також: Скільки отримали та скільки виплатили українські страхові компанії за "автоцивілку": статистика
Для оформлення договорів автострахування деякі іноземні страхові компанії просять підтвердити власну страхову історію, а також надати інформацію про участь в ДТП.
Згідно з Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який буде введений в дію з 01 січня 2025 року, власник транспортного засобу матиме право на безоплатне отримання від МТСБУ наявної в Єдиній централізованій базі даних інформації про історію страхових випадків за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладеними щодо транспортного засобу, яким він володів, а також про історію дорожньо-транспортних пригод за участю транспортних засобів, якими така особа володіла протягом останніх семи років.
МТСБУ, не очікуючи введення в дію зазначеного Закону, запустило автоматичний сервіс, за допомогою якого можна миттєво отримати інформаційну довідку (підписану КЕП).
Оскільки, відомості у довідках містять інформацію з обмеженим доступом, з метою ідентифікації особи, що запитує інформацію, необхідно пройти авторизацію за допомогою електронного цифрового підпису (в т.ч. Дія.підпис).
Після авторизації заповніть обов’язкові поля і згенеруйте довідку. Завантажте PDF-файл.
Довідка згенерована за допомогою автоматичного сервісу є офіційним документом підписаним КЕП, перевірити який можна за допомогою QR-коду, розміщеного у завантаженому PDF-файлі.
Інформація у довідках формується з даних ЦБД МТСБУ, яка наповнюється страховиками-членами МТСБУ. Відповідальність за повноту та коректність даних в ЦБД лежить на страховиках, які внесли в ЦБД ці дані.
Якщо Ви не маєте КЕП, то його можна отримати в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК). Інформацію про регламенти роботи АЦСК, порядок та вартість отримання послуг КЕП, а також адреси пунктів надання таких послуг, розміщено на сайтах АЦСК. Посилання на ці сайти можна знайти в Електронному реєстрі суб'єктів, які надають послуги, пов'язані з КЕП.
Також просимо взяти до уваги наступне: