Якщо здати "євробляху" на розборку, можна отримати неприємності у вигляді штрафів. Але не для всіх. Тож хто ризикує найбільше?
Перше, що потрібно знати, це митний режим. Якщо авто ввозили особисто ви в митному режимі транзит чи на тимчасове ввезення (консульський облік), ризикувати не варто. Адже здавши євробляху на розборку, можна з 15.11.21 року отримати митний штраф 170 тис. грн.
Читайте також: Зеленський підписав закони про розмитнення "євроблях"
Якщо навіть ви особисто не ввозили авто, але купували страховку на автомобіль, то інформація зі страхової компанії про те, що ви експлуатуєте автомобіль на іноземних номерах, може бути передана до митних органів.
Тому після закінчення строку на розмитнення, 15.11.21 року, митниця може викликати вас для уточнення інформації, з якою метою ви купували страховку та може скласти протокол на 170 тис. грн.
Якщо ви на “євроблясі” мали штрафи за порушення правил дорожнього руху або були у ДТП, авто теж не варто здавати на розбирання. В цьому випадку поліція передала про вас інформацію на митницю як особу, яка експлуатувала такий автомобіль. Тому якщо ви його не розмитните чи не вивезете в строк до 15.11.21 року, митниця може виписати штраф у розмірі 170 тис. грн.
Також у тему: калькулятор розмитнення "євроблях"
Якщо ж автомобіль ввезений "на верблюда" або "по повітрю", на ньому немає штрафів та страхового поліса – здавати на розбирання можна без зайвих переживань.