Що буде, якщо імпорт бензину з Росії перекриють: прогноз експерта

У разі припинення поставок бензину з Росії в Україну ніякої паніки на ринку палива не відбудеться. Можливий лише короткочасний стрибок цін.
Що буде, якщо імпорт бензину з Росії перекриють: прогноз експерта
logo12 листопада 2018, 18:37
logo0
logo0 хв

Про це повідомив екс-президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук, додавши, що розмови про різке підвищення цін на бензин в два-три рази, "це або інсценуація малосвідомих, так званих експертів, або цілеспрямована акція для дестабілізації ситуації в Україні ".

Читайте также: Доступне розмитнення: як порахувати розмитнення авто в 2019 році

"Ринок України дуже диверсифікований за джерелами постачання нафтопродуктів в Україну. Якщо Росія припинить поставки, хоча я в це не вірю, тому що політика політикою, а гроші залишаються, то нічого страшного не буде. Можливо, деякі спритні ділки використовують цей момент, може тиждень і не більше. Всі ці обсяги будуть заміщені з інших джерел - країни Прибалтики, Білорусь, Румунія, Середземноморський регіон, і Греція ", - пояснив він.

"Спекуляції можуть відбуватися тільки в інформаційному просторі, тому що оператори ринку цього використовувати не будуть, по-перше, ми входимо в режим мінімального споживання, а це боляче б'є по економіці самих продажів, а по-друге, нікому не цікаво підняти ціни , тим більше, що наші ціни вже давно вийшли за межі купівельної спроможності населення ", - говорить Косянчук.

"Разом з тим, ми повинні розуміти, що зовнішній ринок за останній місяць вже знизив ціни до $ 90 за тонну, і якщо ця тенденція буде зберігатися, а немає підстав вважати протилежне, то ми навпаки побачимо не збільшення, а зменшення ціни на бензин. Якщо гривня буде коливатися в тих межах, як зараз, то виходячи з аналізу зовнішнього ринку і бачачи стабільний курс гривні, я не бачу підстав для якогось цінового колапсу ", - заявив він.