У четвер, 16 листопада, Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект №7277, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів. Свої голоси "за" віддали 236 народних депутатів.

Так, згідно із законопроектом, неплатникам аліментів можуть загрожувати тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобом (на 6 місяців), вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, а також тимчасове обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Читайте також: В Україні зростуть аліменти на дітей: цифри

Якщо боржник не платить аліменти більше 6 місяців, він може отримати тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Законопроект також впроваджує новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час.

Якщо боржник не платить аліменти більше 6 місяців, тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більше одного місяця самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.