Вартість пального в Україні за останні два місяці помітно зросла. Що буде далі?

Світові ціни на нафту нині б’ють рекорди. Вони досягнули найвищого показника за останні 2 роки – 60 доларів за барель. Але в Україні ціна на бензин формується не лише на базі цього показника, говорить експерт з питань енергетики Сергій Куюн в коментарі ICTV.

Ми все-таки імпортуємо не нафту, а нафтопродукти. 80% поставок палива – у нас по імпорту, – розказує Куюн. – Ми стежимо за котируваннями нафтопродуктів і бачимо, що за останні два місяці вони зросли на 50-60 доларів за тонну. Це – близько 1 гривні 20 копійок за літр бензину. І ми бачимо, що паралельно відбувається ослаблення курсу гривні. На даний момент, це додало до цін на бензин ще близько 50 копійок на літр. І тому: 1 гривня 20 копійок за рахунок підвищення котирувань, ще 50 копійок за рахунок девальвації – ось і маємо вже близько 1 гривні 70 копійок тільки за рахунок собівартості, тільки за рахунок погіршення несприятливої ситуації за цими двома факторами.

Втім, експерт заспокоює: "У цілому, ніхто не очікує якогось великого зростання. Насправді, всі прогнози сходяться до того, що все-таки ціна буде знаходиться в межах $50-60 за барель, де вона є протягом останнього року".

Відзначимо, що іноді в ціну на пальне закладується і "корупційна складова". Про це читайте в блозі Сергія Лещенка "Які оборудки Порошенка і Медведчука призвели до подорожчання автогазу".