Гучний автоскандал: знову забрехався Volkswagen

Німецький концерн Volkswagen декілька років завищував дані про продаж своїх авто, тому у Франції зараз спалахнув скандал.
Гучний автоскандал: знову забрехався Volkswagen

ФОТО: DPA|

Над Volkswagen збираються хмари

logo6 липня 2017, 20:32
logo0
logo0 хв

За інформацією аудиторів, що перевірили французький підрозділ компанії Volkswagen, багато куплених машин було поставлено на облік значно пізніше, ніж продажі зазначалися у документації. Хоча зазвичай ця різниця становить близько два тижні.

Як повідомляє Spiegel, приписки почалися в 2010 році і стосувалися чотирьох марок: Audi, Skoda, Volkswagen та Seat. В цілому, "приписаними" виявилися майже 800 тисяч машин. До речі, у Франції за весь минулий рік було продано близько 250 тисяч авто цих брендів.

Згідно з офіційною статистикою, Volkswagen вдалося продати лише 10,3 млн машин. Хоча у січні цьогоріч стало відомо, що компанія набула статусу найбільшого виробника у світі за продажами у 2016 році.

У квітні голова концерну Volkswagen Маттіас Мюллер отримав звіт про результати внутрішнього аудиту, після чого Жака Рівоаля – керівника підрозділу Volkswagen France – було звільнено. Останній покинув компанію у травні, обґрунтувавши це тим, що у штаб-квартири та французького підрозділу різні погляди на розвиток компанії.

Нагадаємо, що півтори роки тому Volkswagen уже був фігурантом грандіозного скандалу – компанію впіймали на використанні програмного забезпечення, яке занижує реальні показники викидів CO2. Тоді Volkswagen заплатив шалені штрафи і отримав гігантські збитки. Судовий процес проти концерну триває донині. Причому одному з топ-менеджерів Volkswagen загрожує 169 (!) років тюрми.

Читайте також: Найкращі гоночні авто для звичайних доріг: складено рейтинг