Російська компанія "Яндекс" та Uber об'єднують бізнес онлайн-замовлення таксі.

Бізнес буде об'єднаний в компанію NewCo в Росії, Казахстані, Азербайджані, Вірменії, Білорусі та Грузії. Про Україну, де сервіси "Яндекса" заблоковані – мова не йде. Про це повідомляє Republic з посиланням на реліз "Яндекса".

Очолить компанію генеральний директор "Яндекс.Таксі" Тигран Худавердян. Сторони домовилися, що Uber і "Яндекс" інвестують відповідно 225 мійльонів доларів і 100 мійльонів доларів в нову компанію, оцінюючи її в 3,725 мільярда доларів.

Читайте також: Uber підняв тарифи у Києві

З урахуванням цих вкладень і можливих коригувань на момент закриття угоди 59,3% компанії належатимуть "Яндексу", 36,6% – Uber, а 4,1% – співробітникам.

Компанія NewCo буде використовувати досвід "Яндекса" в області картографічного і навігаційного сервісів і досвід Uber як світового лідера серед онлайн-сервісів для замовлення поїздок.

Для замовлення поїздок і раніше будуть доступні обидва додатки – "Яндекс.Таксі" і Uber. Водії будуть об'єднані в єдину платформу. Це дозволить їм в одному додатку отримувати замовлення як від "Яндекс.Таксі", так і від Uber. Все це дозволить водіям отримувати більше замовлень на годину, а пасажирам – зберегти доступну вартість поїздки,
– йдеться у повідомленні.

Планується, що об'єднана платформа охопить 127 міст в шести країнах, на обидва сервісу доводиться 35 мільйонів поїздок на місяць, їх сумарна вартість становила близько 132 мільйонів доларів.

У свою чергу Uber у своєму прес-релізі, розісланому українським журналістам, зазначив, що бізнес Uber в Україні не є частиною цієї угоди.

"Uber продовжить роботу в Україні, як і раніше, входячи в структуру регіону Uber Центральна і Східна Європа", – йдеться в повідомленні.