Харківські мотоциклісти планують встановити світовий рекорд швидкості

Харків'яни зібрались встановити світовий рекорд швидкості. Місцеві інженери та гонщики зібрали унікальний мотоцикл Inspirium, і стверджують - він найпотужніший у світі. Аби довести це, майстри повезуть байк на солоне озеро Бонневіль що в Сполучених Штатах.
Харківські мотоциклісти планують встановити світовий рекорд швидкості

ФОТО: 24 Канал|

Inspirium

logo23 липня 2017, 12:11
logo0
logo0 хв

Озеро Бонневіль, штат Юта. Це місце-мрія усіх гонщиків. Коли водойма висихає – стає ідеальним майданчиком, аби розігнати мотоцикл. Солончак уже встиг прославитися і у кіно, в голлівудській стрічці "Найшвидший "Індіан".

Тепер сюди вперше приїдуть українці, привезуть своє творіння Inspirium.

"Цей мотоцикл називається Inspirium. Inspirium з латині – це середовище, яке надихає на творчість. Для чого ми створили цей мотоцикл? 10 серпня цей мотоцикл буде представляти в Америці нашу країну. Вперше за всю історію перегонів на озері Бонневіль. На ньому ми постараємося встановити світовий рекорд швидкості в класі вінтажних мотоциклів до 1956 року випуску", – розповів автор проекту Inspirium Ярослав Лукицький.

Читайте також: Електромобілі в Україні: вигідно чи ні? Підрахунки експертів

Inspirium майстри збирали півтора року. Від старенького "ІЖ-49" у ньому залишився тільки мотор, усе решта - нове та унікальне. Інженерам вдалося збільшити потужність двигуна з 10-ти кінських сил до 40-ка, і це ще неповне навантаження.

Випробувати Inspirium будь-де не вийде. Потужність мотоцикла перевірили на смугах Чугуївського аеродрому.

Випробувати мотоцикл наповну харків'яни планують вже у Штатах. На рекорд їх надихає американський гонщик Роллі Фрі. У 1948 році він став першим, хто встановив рекорд швидкості на Бонневілі.

Середня швидкість Inspirium близько 160ти кілометрів на годину. Світовий рекорд становить 140. Тож, незважаючи на хвилювання, розробники вірять у свій успіх.

Читайте також: Автоекзамени-2017: нововведення і вдосконалення