Куди підуть гроші від проданих авто Клименка, якщо його провину не доведуть

Авто колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка виставили на аукціон. Він утік з України у 2014-му після відставки уряду Азарова. Його підозрюють в нанесенні матеріальної шкоди державі у розмірі 96 мільярдів гривень та відмиванні грошей. Компенсувати втрати збираються через продаж його арештованого майна.
Куди підуть гроші від проданих авто Клименка, якщо його провину не доведуть

ФОТО: 24 Канал|

Авто Клименка виставили на аукціон

logo3 листопада 2017, 18:43
logo0
logo0 хв

П'ять із 22 арештованих автівок Олександра Клименка – колишнього міністра доходів та зборів часів Януковича – відучора, 2 листопада, вже виставлені на аукціон. Загальна їх вартість складає більше 7 мільйонів гривень.

Читайте також: Які машини одіозного Клименка виставили на аукціон

Mercedes, BMW, Toyota – усі автомобілі в ідеальному стані. Лоти внесені в систему електронних торгів. Триватиме аукціон до 20 листопада. Традиційно переможе той, хто поставить найвищу ставку.

Переможець отримає протокол. Відповідно з цим протоколом після сплати повної вартості автомобіля агентство укладає з переможцем договір, і він стає власником данного майна,
– заначив гендиректор ДП "СЕТАМ" Віктор Вішньов.

Вперше в історії України арештоване майно виставляють на аукціон та продають. Однак, якщо вину Клименка не доведуть, усі гроші повернуть йому на рахунки.

Він одержить всі кошти на депозитний рахунок плюс всі відсотки. Ні Національне агентство, ні Україна, ні ДП "СЕТАМ" не одержать ні копійки,
– повідомив голова Нацагентства з питань управління активами, одержаними від корупційних злочинів, Антон Янчук.

Крім машин у державну власність місяць тому прокуратура через суд передала ще понад сотню нерухомого майна Клименка. Зокрема, елітні квартири в столиці, 17 добудованих та недобудованих маєтків у селі Козин, мисливську базу під Києвом та тисячу залізничних напіввагонів. За словами головного військового прокурора Анатолія Матіоса, починаючи з 2014 року, Клименко, перебуваючи у Росії, отримував з цих активів мільйонні прибутки.

154 об'єкта нерухомості здавалися в оренду. Тисяча вагонів їздили щодня не припиняючи з Революції Гідності і приносили Клименку від 500 до 600 тисяч доларів щомісяця. Відповідно, це десь 6-7 мільйонів доларів на рік,
– наголосив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Олександр Клименко втік з України у 2014-му після відставки уряду Азарова. У Генпрокуратурі стверджують, разом із бізнесменом Олександром Курченком вони завдали Україні збитків на суму понад 3 мільярди гривень. Лише за часи Євромайдану екс-міністр доходів та зборів вивів 788 мільйонів доларів з України. Проти нього відкрито два кримінальних провадження – за відмивання грошей та незаконне відшкодування ПДВ. За це Клименку загрожує до 12 років позбавлення волі.