"Куплена спільними зусиллями": чому голова НАЗК не задекларувала нову Skoda

У 2016 році голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак, яка не має автомобіля, придбала паркомісце в столичній новобудові бізнес-класу. А її свекруха, Надія Тімер-Булатова, яка не їздить за кермом, купила нову Skoda Octavia A7.
"Куплена спільними зусиллями": чому голова НАЗК не задекларувала нову Skoda

ФОТО: bihus.info|

Незадекларовані автівки для голови НАЗК

logo16 травня 2017, 12:41
logo0
logo0 хв

Журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" зафіксували авто свекрухи, яка мешкає окремо, на паркомісці Наталії Корчак, а також факт користування головою НАЗК і її чоловіком цим автомобілем.

Наталія Корчак визнає, що нову автівку свекрусі купляли "спільними зусиллями". Чоловік голови НАЗК Юрій Тімер-Булатов також підтвердив, що Наталія Корчак "дала матері якісь гроші". Однак, ані витрат на цей автомобіль, ані самої Skoda Octavia немає в декларації голови НАЗК за 2016 рік.

Читайте також: Ірина Луценко придбала новеньке дороге авто

Юрій Тімер-Булатов пояснив це тим, що автомобілем "ніхто не користувався в минулому році". Skoda придбана його матір’ю в середині жовтня 2016 року, тож зі слів чоловіка Наталії Корчак випливає, що нова машина стояла нерухомою щонайменше 2,5 місяці після придбання.

Свекруха голови НАЗК не має водійського посвідчення, але наполягає, що саме вона – хазяйка нового автомобіля. За її словами, зараз за кермом Skoda Octavia їздить її син, тому що чоловік, який має водійське посвідчення, поїхав з Києва. Разом з тим, коли журналісти зафіксували Юрія Тімер-Булатова біля нової автівки на паркомісці Наталії Корчак, той запевнив, що на ній не їздить, а просто прийшов забрати з неї свої документи.

Крім того, журналісти встановили, що Наталія Корчак регулярно користується автомобілем Volkswagen Bora, яким керує співробітник НАЗК Андрій Некрутенко (машина оформлена на його батька). Некрутенко оформлений провідним інспектором відділу ресурсного забезпечення адміндепартаменту Нацагентства і заробляє в середньому 9 тисяч гривень на місяць.

Згідно з посадовою інструкцією, він має відповідати за забезпечення Агентства усім необхідним для роботи: готувати проекти договорів з постачальниками, контролювати виконання цих договорів, інвентаризувати майно НАЗК, пропонувати список закупівель і слідкувати за утриманням будівель. Однак, судячи з регулярності перевезень Наталії Корчак, зафіксованих журналістами програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", фактично він виконує функції водія. Наталія Корчак пояснила, що штатним розписом НАЗК водій не передбачений і змінити його немає можливості.

На думку юристів Центру протидії корупції, оскільки ця автівка приватна, а не службова, голова НАЗК має декларувати користування нею.

Повний випуск розслідування журналістів програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" дивіться тут.