МВС України, закуповуючи автомобілі Mitsubishi Outlander PHEV для поліції навіть після знижки переплачуватиме дилерові 7, 5 тис. дол. за кожен автомобіль.

Такі підрахунки на своїй сторінці Facebook опублікував бізнесмен і громадський діяч Олексій Тамразов.

Щодо нової ціни на Mitsubishi Outlander PHEV. Як вже відомо, нова ціна становить близько 1,313 млн грн за одиницю. Нагадаю, це вже друге зниження ціни по договору 14 грудня 2016 року. Перше зниження було на 1 млн грн. Не зовсім зрозуміло, для чого воно було зроблено. Друге, більш суттєве – близько 124 млн грн. Чи справедлива ціна 1,3 млн грн за Mitsubishi Outlander PHEV? Враховуючи вартість додаткового обладнання, приблизно 50 тис. грн, сам автомобіль коштує близько 46,5 тис дол. (за курсом продажу долара на міжбанку на день оплати 28.12.16). 46,5 тис дол. за базову модель для поліції – дорого,
– написав Тамразов.

Він пояснив, що дорого не тому, що – це дурість купувати за такі гроші авто для поліції, а тому, що навіть у 46,5 тис. дол. – близько 8 тис дол. є зайвими.


"Знову наведу порівняння з німецькою ціною, бо всі інші моделі "Мітсубіші" в Україні чомусь коштують майже однаково з Німеччиною. Я придбав аналогічний автомобіль (навіть з кращою специфікацією, яка вказана в договорі ЦОП Нацполіції) за 35 тис. євро з урахуванням всіх податків в Німеччині, без жодних державних дотацій (це може зробити будь-хто). Автомобіль (саме ця модель) випускається тільки в Японії. До Німеччини він долає майже той же шлях, що й до України. В ціні 35 тис. євро вже сплачено: 10% мита, 19% ПДВ, заробіток місцевого імпортера і дилера", – пояснює бізнесмен.

Читайте також: Як українські політики за безцінь купують люксові авто

Він зазначив, що в Україні єдина відмінність – акциз. Він складе додаткових 600 євро з ПДВ.

"Базовий автомобіль в Україні, за аналогічних умов продажу (я купив в роздріб, одну машину під замовлення з 10% передоплатою) мав би коштувати не більше 36 тис. євро. Це близько 39 тис. дол. Аж ніяк не 46,5. 100% передоплата замовлення на 635 авто повинні були б привести до додаткових знижок, а не навпаки", – резюмував Тамразов.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Нацполіція України зможе придбати майже сотню новеньких позашляховиків з суттєвою знижкою.