МВС запропонувало жорсткі правки до правил дорожнього руху: про які зміни йдеться

Міністерство внутрішніх справ України запропонувало парламенту на законодавчому рівні внести зміни до правил дорожнього руху.
МВС запропонувало жорсткі правки до правил дорожнього руху: про які зміни йдеться

ФОТО: з відкритих джерел|

Правила дорожнього руху

logo10 листопада 2017, 13:47
logo0
logo0 хв

Відповідні пропозиції від МВС в сфері безпеки дорожнього руху на засіданні Кабінету міністрів України презентував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Читайте також: Аваков пропонує карати правоохоронців за оприлюднення матеріалів з місця слідчих дій

Зокрема, йдеться про фото- і відеофіксацію порушень ПДР, обмеження швидкості руху в населених пунктах з 60 до 50 км/год, збільшення штрафу за керування транспортним засобом без прав в 20 разів і встановлення дворічного терміну водійського посвідчення, отриманого вперше.

Також у Міністерстві внутрішніх справ пропонують посилити відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані.

Внести зміни до статті 286. Пропонуємо збільшити покарання. Також пропонуємо внести зміну в цю статтю Кодексу, яким окремо передбачена відповідальність водія за порушення правил дорожнього руху, вчиненого у нетверезому стані, і передбачається за це суворе покарання,
– прокоментував Аваков.

Так, пропонується ввести покарання строком до трьох років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до п'яти років для нетверезих водіїв, які спричинили ДТП та заподіяли тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Пройди тест: Чи гарний з тебе водій

Для порівняння, наразі санкція передбачає покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт строком до 6 місяців, або обмеженням волі строком до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

За порушення ПДР особами, які керують транспортним засобами в нетверезому стані, які спричинили смерть людини або спричинили тяжке тілесне ушкодження, покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортним засобом на термін від 5 до 10 років,
– додав міністр.

Наразі згадана санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.


Нові штрафи, які пропонують в Авакова