Нацполіція отримає менше нових автомобілів Mitsubishi, аніж пообіцяв Аваков

Протягом місяця з дня обіцянки Арсена Авакова не переплачувати на закупівлі Mitsubishi, угоду про зміну ціни не підписували, пояснюючи це необхідністю погодити умови знижки з постачальником та Мінприроди. Механізм знижки справді був спрямований на погодження в Мінприроди. Однак 3 лютого додаткова угода про знижку була підписана зовсім не на тих умовах, які погоджували "в установленому порядку".
Нацполіція отримає менше нових автомобілів Mitsubishi, аніж пообіцяв Аваков

Mitsubishi Outlander PHEV

logo8 лютого 2017, 14:47
logo0
logo0 хв

Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

29 грудня 2016 р. міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пообіцяв, що остаточна ціна на Mitsubishi Outlander буде визначена "найближчим часом" після погодження змін до договору в установленому порядку з Міністерством екології та природних ресурсів та іншими органами.

На той час між Центром обслуговування підрозділів Нацполіції та дилером Mitsubishi "Ніко Діамант" була підписана угода від 14 грудня 2016 р. на закупівлю 635 автомобілів по 1,5 млн грн. кожен. Уся сума контракту – 958 мільйонів гривень – була повністю перерахована дилеру "Ніко Діамант".

16 січня 2017 р. "Ніко Діамант" запропонував Центру обслуговування підрозділів Нацполіції такі умови дисконту: знижка розміром 9,9% надається шляхом збільшення кількості автомобілів в рамках контракту – з 635 до 705. Таким чином, вартість одного Mitsubishi Outlander для поліції мала б становити 1 млн 360 тис грн. Загальна вартість контракту лишалася незмінною - 958 млн грн., відтак гроші постачальник повертати не планував. Копію цього листа програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом" надав речник МВС Артем Шевченко.

Читайте також: Співмешканка керівника Нацполіції обжилась неймовірною кількістю нерухомості за час його роботи

18 січня 2017 р. Центр обслуговування підрозділів Нацполіції звернувся до Мінприроди з проханням погодити саме такі зміни до договору (дисконт 9,9% шляхом пропорційного збільшення кількості автомобілів). До власного звернення поліція додала лист "Ніко Діамант" від 16 січня. Копію цих документів на запит програми надали в Мінприроди.

30 січня Мінприроди повідомило, що пропозицію поліції ще розглядає.

А вже 3 лютого Нацполіція і "Ніко Діамант" таки підписали додаткову угоду про зменшення ціни, однак зовсім не на тих умовах, які погоджували з Мінприроди. Тепер постачальник має повернути поліції частину грошей – 125 млн грн., які понад місяць перебували в нього. Знижка становить 13% - ціна однієї автівки зменшена до 1 млн 313 тис грн. Кількість автомобілів не змінюється – 635. Щоб придбати на повернуті гроші більше авто, поліції потрібно буде здійснити нову процедуру закупівлі.

Отримана знижка – більше, ніж пропонував постачальник у січні. Але менше, ніж переплата, обрахована бізнесменом та автогонщиком Олексієм Тамразовим. За йогопідрахунками, в початковому контракті ціна автівок була завищена на $9,5 млн. У результаті додаткової угоди поліції повертають до $5 млн.

До слова, Кабінет міністрів України призначив на посаду голови Національної поліції начальника департаменту карного розшуку Національної поліції Сергія Князєва. Новий очільник поліції буде сьогодні, 8 лютого, гостем програми "Лівий берег" з Сонею Кошкіною о 22:00 годині на 24 Каналі. Не пропустіть!