Нові правила дорожнього руху – 50 км/год і 12 років в'язниці

З нового року в Україні змінився швидкісний режим. Обмеження швидкості в населених пунктах знизилося до 50 км/год, та це ще не всі нововведення, які очікують на автомобілістів у 2018 році.
Нові правила дорожнього руху – 50 км/год і 12 років в'язниці

ФОТО: trust.ua|

50 км/год і 12 років в'язниці

logo3 січня 2018, 13:50
logo0
logo0 хв

Рішення про обмеження максимальної швидкості руху наближає нас до європейських норм. Саме такі швидкісні ліміти діють у більшості країн Євросоюзу. Вони цілком обґрунтовані, оскільки левова частка ДТП за участю пішоходів відбувається саме в населених пунктах. При зниженні швидкості з 60 до 50 км/год шанси уникнути наїзду на людину різко зростають. До того ж, у випадку наїзду з меншою швидкістю сильно знижується смертність і травматизм. Про це говорить напрацьована роками європейська статистика.

Читайте також: Максимальна швидкість в Україні буде знижено, хоча тільки на папері

Однак, незважаючи на позитивні наміри, обмеження швидкості, яке вступило в дію, поки не працює. Вся справа у тому, що співробітники поліції не оснащені сертифікованими в Україні приладами для вимірювання швидкості. Відповідно вони не можуть виписати постанову про адміністративне порушення.

Читайте також: Що чекає українських водіїв у 2018 році

Втім триватиме така ситуація недовго. Верховна рада вже ухвалила у другому читанні законопроект № 5364 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з реформування сфери паркування транспортних засобів". І він стосується не тільки парковок. Головне нововведення полягає в легалізації державою вже призабутих громадянами "листів щастя". Введення фото- та відеофіксації передбачає наявність у поліції сертифікованих засобів для фото-, відеофіксації порушень.

Цікавою і неоднозначною, з правової точки зору, є норма, що передбачає відповідальність за адміністративні порушення саме власника транспортного засобу. "Листи щастя" будуть приходити людині, на ім'я якої зареєстровано транспортний засіб. Фактично у випадку фото-, відеофіксації порушень відповідальність автоматично перекладається з водія на власника автомобіля.

Читайте також: Скільки можна випити за кермом

Та це ще не всі подарунки, покладені депутатами Верховної ради під новорічну ялинку 2018. "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху" №7286 від 14.11.2017 вже був включений до порядку денного, але згодом його відправили на доопрацювання в комітети. У початковій редакції законопроект передбачав дуже серйозне посилення відповідальності для водіїв. Зокрема за "п'яні ДТП" – до 3-12 років в'язниці, а за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год – штраф до 3400 грн. Існує ймовірність що в 2018 році його приймуть.

Читайте також: Чому зараз варто купувати автомобіль на єврономерах