Opel, якому більше 80 років, і Mercedes із серії, на якій їздив Гітлер. У столиці розпочалось справжнє свято для любителів автомобілів – сьомий щорічний фестиваль Old Car Land.

У столичному музеї авіації виставили понад 700 ретро-автівок. Найстаршому Opel P4 – більше 80 років.

Opel P4

Багато машин із власною історією. Наприклад, Land Rover 109, серії 2А, 1967 року належав прес-аташе Бельгії в Україні. На ньому він об'їхав півсвіту, навіть брав участь у ралі "Дакар". Авто досі на ходу й долає будь-які перешкоди. Його власник Валентин каже, що усі деталі до найменшого гвинтика оригінальні, їх він замовляв по всьому світі.

Читайте також: У поліції нагадали водіям про важливе правило, яке починає діяти з 1 жовтня

Оригінальні деталі – особливий шик для власників ретро-автівок. За них доводиться віддавати кругленьку суму, та результат того вартий. Динозаври автопрому й досі їздять не гірше сучасних авто. Скажімо, Škoda 1000 MB без проблем приїхала у Київ з Миколаєва, хоча, коли власник купував її, була схожа на гору металобрухту.

Завітали в столицю і гості з-за кордону. Ришард з друзями продемонстрували польську поліцейську машину, якій майже 30 років. Самі ж цікавились радянським автопромом.

Мені цікаві "Волги". У мене вдома лишилась "Волга". Маю 21-шу "Волгу", є Mercedes S-класу 50-х років, є Audi. Може ще щось куплю. Поки мені вистачає,
– сказав власник ретро-автомобілів Ришард Червінські.

Деякі машини, виставлені на фестивалі Old Car Land, – справжні ексклюзиви. Їдуть у супроводі озброєних кулеметами мотоциклістів. Наприклад, Mercedes-Benz 770. Їх було випущено трошки більше сотні. На них їздила німецька еліта, японський імператор, така була навіть у Папи Римського. Повністю відновити такі Mercedes зараз практично неможливо через надзвичайно малу серію цих авто. Тож, доводиться імпровізувати.

Дістався він мені у плачевному стані, це була купа іржавого металу з заднім мостом кузова і деякими деталями. Деякі деталі довелося просто зняти, покласти на поличку і робити заново, тому що там відновити було дуже важко. Двигун знято з УАЗика, передній міст з 21-ї "Волги", коробка з "Волги",
– зазначив реконструктор Ігор Чуйко.

Сьомий фестиваль Old Car Land триватиме до вечора неділі, 1 жовтня. Завтра організатори обіцяють показати майже 1000 ретро-автівок.