Поліція хоче приховано стежити за водіями: законопроект

В законопроекті від Кабміну, який має на меті покращити жахливий стан аварійністі на українських автошляхах, внесено норми, які дозволять поліцейським приховано стежити за водіями.
Національна поліція хоче приховано стежити за водіями

ФОТО: ptzgovorit|

Поліцейські хочуть непомітно стежити за водіями

logo15 листопада 2017, 14:25
logo0
logo0 хв

Законопроект номер № 7286 від 14.11.2017, анонсований на минулому тижні міністром МВС Аресеном Аваковим, який поданий у Верховну Раду, не лише підвищує штрафи та зменшує безкарну границю перевищення швидкості з 20 до 10 км/год.

Кабмінівський законопроект також вносить правки в Закон "Про Національну поліцію", які розширюють права поліцейських та зменшують – водіїв. Зокрема, розширено статтю 40 згаданого Закону: "Застосування технічних приладів та технічних засобів, що мають функції виявлення радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису".

Читайте також: Руки на кермо: Аваков пропонує більше прав поліцейським

В запропонованій Аваковим редакції статті 40 йдеться:

"Поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на однострої, у/на службових транспортних засобах, у тому числі без кольорографічних схем, розпізнавальних знаків та написів, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель фото- і відеотехніку, у тому числі техніку, що працює в автоматичному режимі, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, а також використовувати інформацію, отриману із фото- і відеотехніки, що перебуває в чужому володінні, з метою… запобігання правопорушенню, виявлення або фіксування правопорушення, охорони та захисту публічної безпеки, особистої безпеки осіб і власності від протиправних посягань".

Читайте також: МВС запропонувало жорсткі правки до правил дорожнього руху

Таким чином, після прийняття цього законопроекту та набуття його в силу, поліція зможе встановлювати в свої автомобілі без розпізнавальних знаків відеокамери, які будуть фіксувати порушення ПДР та вимірювати швидкість автомобілів в потоці. Такі методи контролю часто застосовуються в країнах Європи та США.

Така норма також свідчить про підготовку влади до впровадження в Україні автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.

Нагадаємо, що у МВС пропонують запровадити жорсткіші умови для позбавлення порушників водійських прав.