Стали відомі результати продажів нових автомобілів в Україні за жовтень 2017 року. Головним фактором змін на ринку стали поставки дизельних автомобілів концерну Volkswagen за низькими цінами.

За результатами жовтня 2017 року об’єм продажів нових автомобілів в Україні знизився на 2,9% порівняно з вереснем, повідомляє консалтингова група Auto-Consulting. Всього було продано 7413 нових легкових авто. Втім, це на 26,8% більше, ніж у жовтні минулого року.

Окрім кількісних показників, значно змінилась структура ринку. Так, марка Volkswagen вийшла на друге місце в рейтингу найбільш популярних брендів, а Audi, вперше за свою історію – на п’яте.

Продажі нових авто в Україні у жовтні 2017 р.

Украинский авторынок в октябре уперся в дизельгейт - авторынок

Такий ривок пов’язаний з початком продажів спеціальної партії автомобілів обох марок, які потрапили в нашу країну внаслідок скандалу «дизельгейт». Це дизельні автомобілі, які заборонені для продажу у деяких країнах. Вони вироблені у 2015-2016 році, однак в тих країнах, для яких були призначені, продатись не встигли. Сьогодні вони поставляються на український ринок (та ринок деяких інших країн) за дуже привабливими цінами. Так, універсал Volkswagen Golf Sportwagen коштує від 18 тис. дол, Audi А3 – від 18 тис. євро. Це на 50-100% дешевше, ніж нові авто такої ж марки чи моделі, однак 2017 року виготовлення.

Читайте також: скільки новеньких авто уже встигли придбати українці

За результатами продажів у жовтні 2017 року наочно видно, що Volkswagen та Audi дещо потіснили конкурентів – вони знизили продажі та свою долю ринку. Зокрема, порівняно з вереснем 2017 року зменшились продажі Toyota, Renault, Skoda, Kia, Ford, Mazda, Mercedes-Benz та BMW.

Втім, продана лише перша партія з кількох тисяч авто концерну Volkswagen AG, які мають бути завезені в нашу країну. Тому цей фактор буде впливати на ринок й надалі ще кілька місяців.

Загалом, за 10 місяців 2017 року в Україні продано 64091 нових авто. Це майже стільки ж, як і за весь 2016 рік.

Нагадаємо, українці витратили на нові автомобілі у 2017 році вражаючу суму.