Наскільки обґрунтовані аргументи противників "євроблях"

Нещодавно в Києві пройшла акція протесту власників так званих "євроблях". Водії машин на литовських, польських, словацьких номерах заблокували в столиці урядовий квартал, отримавши чимало прокльонів від киян. Але ще наполегливіше їх лаяли противники використання нерозмитнених авто. Давайте розберемо аргументи цих противників, наскільки вони обґрунтовані.
Наскільки обґрунтовані аргументи противників "євроблях" - 8 сентября 2017 - Телеканал новин 24

ФОТО: 24 Канал|

Право на правду

logo8 сентября 2017, 21:00
logo0
logo0 мин

"Машини на єврономерах – це незаконно!" – кажуть вони. А як же, незаконно. І ось тут давайте зупинимося на понятті законності. Не завжди те, що законно, є справедливим. І не завжди справедливості щастить стати законом. Бо податки, введені державою, навіть грабіжницькі, безперечно, схвалені законами. Не платиш податки – порушуєш закон. Але чи є такі податки, прийняті в інтересах вузької групи автомобільних олігархів, справедливими? Давайте нагадаю, "все, що робив Гітлер в Німеччині, було законно". Тільки от людей в печах палили. Законно.

В історії чимало випадків, коли драконівські податки, якими влада цілком законно обклала своїх громадян, призводили, зрештою, до бунтів чи повстань. Бо громадяни розуміли, що під обгорткою законності криється несправедливість. Згадайте "Бостонське чаювання", "Повстання майотенів" чи "Соляні бунти". Це все виступи проти грабіжницьких податків, законно встановлених владою.

Читайте также: Украинское автолобби: кому и почему невыгодны низкие ставки за растаможивание

В Україні правляча верхівка в гонитві за надприбутками, маючи в кишені парламент, центральне телебачення і Конституційний суд, теж часто приймає потрібні собі закони. Навіть відверто бандитські за духом і літерою. Але законні, даруйте за тавтологію.

"Диктаторські закони" 16-го січня пам’ятаєте? Або "Подчіняйся, а потом обжалуй" – це вже законодавче новаторство нинішньої влади. І стягнення чи не найвищих податків на вживані авто на континенті на цілком законних підставах – з цієї ж опери. Тільки не треба потім дивуватися, коли обурені громадяни цих законодавців почнуть викидати з позолочених крісел, тому що своє право приймати закони вони поставили не на службу суспільству, а використали в інтересах автомобільного лобі.

"Машини на єврономерах – це недоотримані бюджетом податки" – додають противники "євротачок". Отже, маленькі Литва чи Словаччина виявляються можуть жити і розвиватись без грабіжницьких автомобільних мит, а велика і багата ресурсами Україна без цих мит чомусь пропадає.

Читайте также: Як ГПУ після підвищення зарплат продовжує прикривати "своїх"

А ще давайте я нагадаю такі слова і словосполучення, як "розкрадання банківського рефінансування НБУ", "Роттердам +", "Одеський припортовий завод", "Центренерго", "Укрзалізниця". Це чорні діри, в яких зникають десятки мільярдів бюджетних гривень сьогодні. І якщо припинити красти, ці мільярди потрапили б у бюджет і з головою покрили б нестачу надходжень від скасування високих автомобільних мит. Звісно, якщо нинішнім владоможцям лишень припинити красти.

Ну і ще один аргумент: "Машини на єврономерах – це дуже небезпечно, бо у випадку ДТП винуватця не знайдеш!". Ах точно, точно, я забув, що наші тюрми забиті мажорами, які на джипах з українською реєстрацією вбивають простих громадян. І водіїв на "євробляхах" просто нема куди вже садити. Еге ж? Як там Станіслав Толстошеєв? Як там Денис Молоток?

Ці сумновідомі мажори вбивали людей або таранили патрульні "Пріуси" на "Мерседесах" з українськими номерами. І сьогодні вони прекрасно почуваються на волі. Тому що коли замість справжньої поліцейської реформи у нас "перевдягання міліціянтів", то байдуже, на яких номерах коїться ДТП, хоч на новозеландських. Винуватця ніхто не шукатиме. А якщо і знайде, то прокуратура за "долю малую" намалює йому чергову довідку про "епілепсію за кермом", "діарею" і "золотуху". І визнає його неосудним. В той час, як, до прикладу, німецька поліція знайде порушника і на албанських номерах, їй байдуже.

Читайте также: Як російські диверсанти безперешкодно працюють під носом в СБУ

Ну і останнє. Як би не казились зараз противники "євроблях", вони вже програли. Тому що машин на єврономерах ставатиме тільки більше в Україні. Тому що ніхто не буде платити 12 тисяч доларів за те, що на сусідньому ринку коштує 2 тисячі. Попри будь-які законодавчі підстави, ця влада ніколи не наважиться штрафувати людей і відбирати їхні машини на "євробляхах". Бо влада знає, що ми знаємо про "Роттердам +", "рефінанс", "Укроборонпром" і так далі. І щоб зберегти ці "смачні теми", зрештою, змушена буде узаконити ситуацію, коли ледь не півкраїни їздитиме на литовських номерах.

"Ви не заважаєте нам красти, ми не заважаємо вам жити" – такою буде суспільна угода по темі "євроблях" за якийсь час.