Українці продовжують зубожіти через подорожчання автогазу. Гроші простих громадян тепер поповнюють запаси Віктора Медведчука та Петра Порошенка.

Схема зачистки ринку автомобільного газу, яка зрештою спровокувала підвищення цін на це популярне паливо, є результатом дивного альянсу між президентом Петром Порошенком та одіозним Віктором Медведчуком.

Активна роль спецслужби в перерозподілі ринку автогазу була би неможлива без санкції Порошенка, якому СБУ підпорядковується напряму. А те, що головний інструмент цих процесів, перший заступник глави СБУ Павло Демчина, замість стягнення отримав від президента ще одну зірку на погони до Дня Незалежності, ставши генерал-лейтенантом, вказує на тотальне схвалення Порошенком дій СБУ.

Молодше покоління або люди, які неактивно цікавляться політикою, можуть здивуватся – що може бути спільного в Порошенка з Медведчуком, який був агентом російського впливу в українській політиці, ледь не агентом КДБ, лобістом Митного союзу з Росією, автором запровадження цензури через темники, а ще набагато раніше – призначеним радянською владою адвокатом Василя Стуса, який нічим не зарадив у трагічній долі свого клієнта.

Читайте также: Новий політичний сезон: конфлікт між Порошенком і Гройсманом та союз Тимошенко і Авакова

Насправді, Порошенко і Медведчук набагато ближче один до одного, ніж нам здається. Чинний президент, як і Медведчук, є вихідцями з одного гнізда української політики епохи Кучми. Порошенко був вперше обраний до Верховної Ради у 1998 році за мажоритарним округом, лише на 58 голосів випередивши свого опонента. Не обійшлося без адмінресуру – перемогу Порошенку забезпечило "одностайне" голосування у Вінницькій і Стрижавській виправних колоніях.

Після обрання до парламенту Порошенко увійшов до складу провладної фракції СДПУ(о), яка на виборах вдавалася до найпримітивніших технологій, залучаючи в агітацію футболістів "Динамо" (Київ).

Сам Порошенко потім вчинок пояснює, що "я, як молодий політик, увійшов у цю фракцію, з якою я асоціював поважних людей Марчука і Кравчука". Але це неправда. Порошенко був частиною СДПУ(о), входив до їх передвиборчого списку під номером 11, а також до політбюро цієї партії. Що змусило Порошенка вступити до одіозної політичної сили? Можливість бути наближеним до влади. Тоді СДПУ(о) якраз почала наступ на владні пагорби, а Медведчук став віце-спікером парламенту.

Читайте также: Чому СБУ систематично наїжджає на малий та середній бізнес

Щоправда, засвоївшись у Раді, Порошенко вирішив ще ближче наблизитися до влади. Він вийшов з СДПУ(о) і не без допомоги глави Адміністрації Президента Литвина створив свою групу "Солідарність". А далі вже за вказівкою Адміністрації Президента розчинив свою силу в "Партії регіонів", яку доручили створювати тодішньому голові податкової Миколі Азарову.

Історія відносин, яка нараховує 20 років, зблизила Порошенка і Медведчука вже після обрання чинного президента. Кум Путіна став для нього неофіційним каналом комунікацій. Порошенко і Путін регулярно спілкуються за посередництва Медведчука, не афішуючи ці контакти публічно.

Крім того, Медведчук виконує особисті доручення обох президентів, які виходять далеко за межі його місії переговорника з обміну полоненими, через що йому дозволили, попри санкції, здійснювати пряме авіасполучення за маршрутом Київ – Москва.

Спочатку Медведчук був задіяний в схемах постачання вугілля з окупованих територій під виглядом південноафриканського. Далі Медведчук перейшов на дизель. У 2015 українська влада – зокрема, Антимонопольний комітет – дала дозвіл змінити власника "Нафтопродуктопроводу", який належав російській "Транснефти". Новий власником труби стала загадкова швейцарська компанія International Trading Partners, після чого по ній на територію України стало постачатися дизельне паливо за схемою того самого Медведчука, який отримує цей ресурс в путінській "Роснефти".

Читайте также: Як нікому не відома компанія хоче зайняти місце Shell на газовому ринку України

Так само Медведчук є "хрещеним батьком" схеми з переоформлення власності "Роснефти" на території України. Попри накладені міжнародні санкції, "Роснефти" за сприяння Антимонопольного комітету вдалося переуступити мережу заправок, що працювали під брендами Formula, ТНК, "Золотий гепард", "Смайл" на користь ще однієї загадкової швейцарської структури Proton Energy.

Впізнається назву? Ідеться про ту саме компанію Proton Energy, для якої зачищали ринок скрапленого автогазу руками СБУ, що зрештою призвело до зростання цін у серпні цього року.

Окрім Медведчука, у схемах по дизелю та автогазу задіяний депутат "Опозиційного блоку", колишній керівник митниці Тарас Козак, який колись в часи Кучми разом з братом Медведчука Сергієм тримав у себе в кишені всю Львівську область.

Нам треба припинити себе обманювати. Зачистка ринку скрапленого газу, так само як переоформлення майна "Роснефти", так само як продаж "Нафтопродуктопроводу", не могли бути зроблені без санкції Порошенко.

Читайте также: Який олігарх найбільш "ефективно" поповнює свої кишені грошима з держбюджету

А його соратник Ігор Кононенко особисто збирає інформацію на митниці про масштаби прокачаного Медведчуком ресурсу. І, знаючи чинного президента, важко повірити, що він дав добро перекроїти галузь і вивести Медведчука в лідери без отримання "чайових".

Зрозуміло, що так далі жити не можна. Кожна гривня крадеться не десь абстрактно, а витягається з кишень простих громадян. Тому ми не будемо мовчати, а викриватимемо всі ці схеми.

Ми будемо вимагати не тільки позбавити СБУ цих функцій розслідувати економічні злочини, але і притягнути винних у цих оборудках до відповідальності. Разом змінемо Україну на краще.