Чернігівська митниця Державної фіскальної служби нарахувала штраф громадянину України за махінації з ввезенням та використанням на території України транспортного засобу, зареєстрованого за кордоном, в сумі 3 383 516 гривень.

Про це повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби України.

Як зазначили у ДФС, під час перетину кордону у пункті пропуску "Нові Яриловичі" громадянин пред'явив митникам паспорт громадянина Литовської Республіки. Це давало йому право, як нерезиденту, ввезти автомобіль Mercedes-Benz, що перебував на обліку в іноземній державі, без сплати митних платежів у режимі "тимчасове ввезення" терміном до 1 року.

Читайте також: Війна з "євробляхами": в Україні почали штрафувати за іноземні номери

Проте митники встановили, що цей же чоловік має громадянство та постійне місце проживання в Україні, а таким особам дозволено ввозити автомобілі у режимі "тимчасового ввезення", під зобов'язання про їх зворотне вивезення. При цьому основною вимогою є сплата всіх належних платежів: мита, ПДВ та акцизного податку.

Таким чином, маніпуляції дозволили громадянину ввезти автомобіль на територію України з порушенням митного законодавства, тому на підставі статті 485 Митного кодексу України "Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів" ДФС нарахувало порушникові штраф в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Позицію митниці також підтримали суди першої та апеляційної інстанції.