П'яні водії – причина більшості аварій в Україні. Від початку року на нетверезих водіїв копи склали більше двох із половиною тисяч протоколів. Але понад чотириста з них – скасували суди. А все тому, що у законі є лазівка, якою порушники активно користуються і знову сідають за кермо.

Місяць тому львівський суд фактично виправдав іншого водія, якого патрульні зупиняли двічі за вечір п'яним. У його крові Драгер тоді виявив – півтори проміле алкоголю.

Суддя віддав його на поруки громадській організації "Союз ветеранів АТО", членом якої він є. В чоловіка не забрали прав і навіть не оштрафували.

Однак це не єдина лазівка у законі. Адвокати і самі порушники інколи затягують розгляд справ до трьох місяців, а після цього терміну водійські права вже не можна забирати. Також суддя має право звільнити правопорушника від відповідальності за малозначністю, тобто визнати керування автівкою у нетверезому стані як таке, що не загрожувало життю людей.

Читайте також: Наскільки безпечні нові авто: дослідження EuroNCAP

Тим часом, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який має пом'якшити покарання. Законодавці пропонують визначати розмір штрафу залежно від ступеню сп'яніння. Але поки до сесійної ці пропозиції – не дійшли.