Lilium Jet – повністю електричний транспортний дрон. Це розробка німецького стартапу, який обіцяє відкрити нову еру на ринку пасажирських перевезень.

Швидший за вертоліт, тихіший за мотоцикл, дешевший за таксі, і, до того ж, береже довкілля. Особливість "летючого електрокара" у тому, що йому не потрібна смуга для злету і посадки – у небо він здіймається вертикально, подібно до гелікоптера.

36 електродвигунів, схованих під крилами, створюють достатню тягу, щоб підняти двомісний конвертоплан у повітря та розвивати у польоті швидкість до 300 кілометрів за годину. Заявлений запас лету апарата – 300 кілометрів.

Першим пробним польотом Lilium Jet оператор керував дистанційно, однак у найближчих планах компанії посадити за "штурвал" свого "електроліту" пілота та принагідно збільшити пасажиромісткість до 5 осіб.

Такий транспорт, вірять розробники, ідеально замінив би функції таксі. Наприклад, поїздка з Мангеттена в аеропорт Кеннеді тривала б якихось 5 хвилин, тоді як нью-йоркські таксі долають цей шлях майже за годину. Та й обійдуться послуги електричного аеротаксі вдвічі, а в далекій перспективі – вдесятеро дешевше, ніж у знаменитих "жовтих" перевізників.

Мабуть, не без підстав творці Lilium Jet сміливо заявляють: за "летючими електрокарами" – майбутнє міського транспорту.

Читайте також: Як роботи прийшли на зміну тренерам у спорті