Протягом цього тижня пальне в Україні здешевіло на 40-50 копійок. На думку експертів, цей процес продовжиться.

Зараз в Україні середня вартість літра бензину А-95 складає 24,55 грн, зрідженого газу – 10,92 грн, а дизельного палива – 22,30 грн.

Чому ціна на пальне дешевшає? За останній місяць вартість бареля нафти на світових біржах знизилась з 53 до 46 доларів, пояснює директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн у коментарі "Фактам". Це призводить до поступового здешевлення палива, що виробляється з цієї нафти. Зараз Україна імпортує європейське пальне вже за новими – нижчими цінами. Відповідно, ціни на заправках почали падати. Як вважає експерт, протягом найближчого тижня вартість літра пального на АЗС знизиться ще приблизно на гривню.

Також фактором, що впливає на вартість пального, наразі є курс національної валюти. За словами директора спецпроектів НТЦ "Психея" Геннадія Рябцева, коли нафта подешевшає на 1 відсоток, це дасть підстави для зниження вартості бензину на 10 копійок вже через два тижні. У той же час зміни курсу валюти до долара на 1 гривню призводить до зміни вартості палива на 60 копійок. Зараз в Україні спостерігається співпадіння обох факторів, – нафта дешевшає, а курс гривні зміцнюється. Це створює умови для подальшого зниження вартості пального на вітчизняних заправках.

Читайте також: Подорожуючи "безвізовою" Європою: скільки коштує пальне у різних країнах (Інфографіка)