Україна домовляється про взаємний обмін водійських посвідчень з ще однією країною

Міністерство внутрішніх справ України веде переговори з французькими колегами щодо спрощення процедури обміну національних водійських посвідчень для українців, які легально проживають у цій країні, на аналогічні французькі документи, без додаткових іспитів.
Україна домовляється про взаємний обмін водійських посвідчень з ще однією країною

ФОТО: ukrinform.ua|

Українці у Франції отримають можливість обміняти національні права на місцеві

logo22 листопада 2017, 14:16
logo0
logo0 хв

Про це йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова із міністром внутрішніх справ Франції Жераром Колломбом, передає прес-служба Кабінету Міністрів України.

Читайте також: Як французи оцінили якість українських доріг

"Досі з українським посвідченням водія можна було їздити не більше року в європейських країнах, а потім слід було отримувати національні права, склавши теоретичний і практичний іспити і заплативши від 600 до 1000 євро. З урахуванням того, як багато українців сьогодні живуть і працюють у Франції, питання спрощення і здешевлення процедури взаємного визнання національних прав і їх обміну перестає бути окремим випадком, воно є дуже важливим і актуальним для нас. Тому ми докладемо максимум зусиль для оформлення Угоди щодо взаємного обміну водійських посвідчень з Францією", – зазначив Аваков.

Міністр нагадав, що аналогічні угоди Україна вже має з Італією та Іспанією. Згідно цих угод, обмін здійснюється без складання теоретичних і практичних іспитів і, відповідно, без витрат на їх оплату. Процедура обміну займає деякий час, оскільки для з'ясування дійсності і достовірності документів проводиться спеціальна перевірка.

Читайте також: Кабмін змінив Правила дорожнього руху

Зокрема, в Італії та Іспанії дія Угоди поширюється на громадян України, як легально проживають в цих країнах, є резидентами країни менше чотирьох років та мають дійсні українські посвідчення водія. Обмін обмежується тільки тими категоріями автотранспорту, які вказані в національних правах.

Аваков також подякував французькій стороні за підтримку України та сприяння реформуванню МВС.

Я хочу подякувати за вашу підтримку і значний внесок Франції в реформування системи МВС. Угода щодо взаємного обміну водійських посвідчень, питання співпраці в сфері кібербезпеки, боротьби з міжнародною організованою злочинністю і обмін досвідом між французькою жандармерією і Нацгвардією – пріоритетні вектори взаємодії для нас,
– зазначив міністр.