Експерти підрахували кількість авто на європейський реєстрації, що їздять по українським дорогам, та визначили шокуючі темпи росту ринку таких авто.

Директор інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting Олег Омельницький прокоментував інформацію про те, що в Україні 10% від усіх транспортних засобів доводиться на авто з європейською реєстрацією.

Читайте також: Какой автомобиль на еврономерах выбрать: примеры

"Статистики, якої б могли точно оперувати, не існує. Тобто вона виходить якимись непрямими методами. Наприклад, в минулому році ми робили заміри: ставили операторів на головних магістралях Києва, Львова, Харкова, Дніпра і Одеси, і рахували, який відсоток автомобілів на єврономерах проїжджав протягом години в “годину пік”. Таким чином, можна було отримати середню кількість, знаючи точно, скільки автомобілів зареєстровано в цій області. У 2017 році ця цифра була 5% в середньому по Україні, але на заході це співвідношення було більше", - пояснив він.

За словами Омельницького, якщо дійсно в Україні від 10% всіх транспортних засобів доводиться на авто на єврономерах, то це більше 1 млн машин. "Кожен місяць приблизно на 50-60 тисяч таких автомобілів стає більше" зазначив експерт. А це відповідає обсягу продажів у 600-750 тисяч автомобілів на рік. Для порівняння за 2017 рік, за даними AUTO-Consulting, обсяг продажів нових авто склав трохи більше 80 тисяч авто. Прогнози на 2018 рік приблизно такі ж, як і на минулий.