Українці купують по 60 тисяч "євроблях" щомісяця

Експерти підрахували кількість авто на європейський реєстрації, що їздять по українським дорогам, та визначили шокуючі темпи росту ринку таких авто.
Українці купують по 60 тисяч "євроблях" щомісяця
logo6 серпня 2018, 14:30
logo0
logo0 хв

Директор інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting Олег Омельницький прокоментував інформацію про те, що в Україні 10% від усіх транспортних засобів доводиться на авто з європейською реєстрацією.

Читайте також: Какой автомобиль на еврономерах выбрать: примеры

"Статистики, якої б могли точно оперувати, не існує. Тобто вона виходить якимись непрямими методами. Наприклад, в минулому році ми робили заміри: ставили операторів на головних магістралях Києва, Львова, Харкова, Дніпра і Одеси, і рахували, який відсоток автомобілів на єврономерах проїжджав протягом години в “годину пік”. Таким чином, можна було отримати середню кількість, знаючи точно, скільки автомобілів зареєстровано в цій області. У 2017 році ця цифра була 5% в середньому по Україні, але на заході це співвідношення було більше", - пояснив він.

За словами Омельницького, якщо дійсно в Україні від 10% всіх транспортних засобів доводиться на авто на єврономерах, то це більше 1 млн машин. "Кожен місяць приблизно на 50-60 тисяч таких автомобілів стає більше" зазначив експерт. А це відповідає обсягу продажів у 600-750 тисяч автомобілів на рік. Для порівняння за 2017 рік, за даними AUTO-Consulting, обсяг продажів нових авто склав трохи більше 80 тисяч авто. Прогнози на 2018 рік приблизно такі ж, як і на минулий.