Унікальний експеримент синергії автомобіля та дрона

Для чого один з кращих дрон-пілотів світу приїхав до України?
Унікальний експеримент синергії автомобіля та дрона

ФОТО: redbullcontentpool.com|

Експеримент синергії

logo15 вересня 2017, 16:42
logo0
logo0 хв

Унікальний експеримент незвичайної співпраці затіяли дрифтер Олександр Гринчук та дрон-пілот Томмі Тібайя, які спробували поєднати дві цілковито різні дисципліни автомобілі та дрони (безпілотні літальні апарати). Експериментували в Одесі.

Сучасний спорт, як і світ, постійно змінюється, різні напрямки та дисципліни переплітаються між собою, беруть щось одна від одної. З часом це приводить до нових проектів, змагань, та навіть створення нових видів спорту!

Хто зна, можливо вже зараз вони заглядають в майбутнє та тестують те, що буде звичним для нас через найближчих десять років.

Чи можливо керувати автомобілем, а особливо дрифтити, дивлячись на дорогу та на своє авто з висоти літаючого дрону?

Дізнатися це та найголовніше – перевірити на собі – взялися відомий український дрифтер Олександр Гринчук та багаторазовий призер і учасник дрон-рейсінг команди №1 у світі Rotor Riot Томмі Тібайя.

Обидва учасники проекту – профі у своїй сфері та знають, що робити у звичних умовах. Але що робити, коли умови змінюються, і потрібно об’єднати зусилля та досвід, щоб досягти спільного результату? Як це вдалося героям проекту – дивіться у відео Drift and Drone Synergy.

У процесі підготовки до експерименту задача здавалась доволі простою, поки Олександр "Гриня" Гринчук не одягнув FPV-окуляри та спробував здійснити поїздку на своєму спорт карі Nissan350Z. З висоти польоту огляд дороги зовсім інший, ніж через лобове скло, тож не один набір шин довелося стерти на дорогах Одеси, перш ніж навчитись керувати "по-новому".

Головні герої діляться своїми враженнями від проекту:

"Найбільше запам'яталася перша спроба їхати в заносі з видом з дрона. Я відчув себе в далекому 2007-му році, коли перший раз спробував дрифт. Все виявилося настільки незвичним, що довелося практично перевчатися їхати боком… Найбільшим викликом стало змусити працювати руки (кермо, коробка передач) і ноги (педалі) правильно без участі відчуття перевантаження і звичайного вигляду зсередини авто, але з новим інформаційним джерелом у вигляді "зору" над автомобілем", відомий український дрифтер Олександр Гринчук.

"Найбільш пам'ятним моментом для мене був наш перший дрифт перед Оперним театром в Одесі. Відчуття, що ми дрифтимо боком в центрі міста та навпроти такого знакового місця це щось, що 99,99% людей ніколи в житті не спробують!.. Найважчим було втримувати дрон з правильним видом для Олександра під час його проїздів в сценах з лабіринтами", один з кращих дрон-пілотів світу, американець Томмі Тібайя.