В МВС роз’яснили ситуацію з "заміною посвідчень водія кожні 5 років"

Директор Головного сервісного центру МВС Владислав Криклий пояснив, чому українцям не варто хвилюватися через зміни до Правил дорожнього руху.
В МВС роз’яснили ситуацію з "заміною посвідчень водія кожні 5 років"

ФОТО: kk-auto.com.ua|

Водіїв просять не панікувати

logo27 січня 2017, 10:30
logo0
logo0 хв

Усі законодавчі ініціативи є на стадії розробки, вони будуть ретельно підготовлені, винесені на обговорення і лише потім введені в дію. Громадянам будуть надані зрозумілі роз`яснення, а пропозиції матимуть винятково позитивний характер у площині дотримання водіями правил дорожньої безпеки,
– написав Криклий у Facebook.

За його словами, зміни стосуватимуться видачі єдиного типового посвідчення, періодичного підтвердження психофізичного стану водія та впровадження мікрочіпу, який має підвищити рівень захисту документів.

Водії категорії "В" зможуть користуватися своїм посвідченням водія – 15 років, а водії категорії "С" та "D" – 5 років. Після завершення терміну дії водій має пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності. Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних та теоретичних навичок водіїв, щоправда це стосуватиметься виключно професійних категорій "С" та "D", категорії комерційного транспорту, які несуть підвищену небезпеку для учасників дорожнього руху,
– пояснив Криклий.

Також він додав, що дійсні посвідчення водія змінювати буде не потрібно і вони будуть дійсні до вказаного на них терміну.

Нагадаємо, заступниця міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва раніше повідомила, що сервісний центр МВС готує законопроект про зміни до Правил дорожнього руху. У документі серед іншого є пропозиція зменшити термін дії водійських посвідчень до 5-ти років. Вона зазначила, що це вимога Євросоюзу.