В Німеччині викрили схему "омолодження" авто для продажу українцям

У східнонімецькомі місті Галле викрили схему "омолодження" вживаних автомобілів – місцева прокуратура порушила кримінальну справу проти трьох співробітниць відомства, відповідального за реєстрацію автомобілів.
В Німеччині викрили схему "омолодження" авто для продажу українцям

ФОТО: з відкритих джерел|

Ринок авто

logo3 листопада 2017, 21:34
logo0
logo0 хв

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Посадовці за грошову винагороду брали участь у корупційній схемі, "омолоджуючи" реєстраційні документи для автомобілів, які згодом ввозили в Україну.

"На автомобілі, які молодші 2010-го, з об'ємом двигуна, наприклад, у 1,5 літра, акциз становить 0,063 євро за кубічний сантиметр. За такий автомобіль слід сплатити лише 93 євро, а за таке ж авто старше 2010-го року – вже 2225 євро", – пояснив причини такого зловживання голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Читайте також: У світі різко відмовляються від авто з двигунами внутрішнього згоряння

За його словами, зазвичай "провернути" таку схему в Україні не можливо без участі українських митників. Митники можуть легко перевірити відповідність машини дозвільним документам за допомогою VIN коду, що вибитий на кузові.

Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, вийти на слід нечесних на руку чиновниць допомогла саме інформація з України. За даними прокуратури, до оборудки також були причетні три автодилери з Галле.

На сьогодні виявлено щонайменше 82 автомобілі, реєстраційна документація яких викликає підозри у слідчих.